Polska W TROCINACH

— monitoring wysiłków tartacznych

Przez 10 lat Czytelnicy przelotnie-pobieżnie-przejściowo przyzwyczaili się, iż typowego politykierstwa tu raczej mało (choć, zważywszy jakość Komentujących, jacy się przewinęli i wciąż bywają – stało(by) ono na wysokim poziomie).
Jednak być może przyszedł czas na kącik dla odnotowania, co nas smuci, miesza, niepokoi, bulwersuje w bieżących krajowych wydarzeniach i procesach.

W odbiorze osoby, która świadomie spędziła kilka lat we wzorcowo funkcjonujących demokracjach: przemiał majątku, procedur, hierarchii, nawyków myślowych, zaufania i więzi społecznych, międzyludzkich – to eksperyment w najwyższym stopniu niepokojący.
Wydarzenia i prowokacje: od przeczołgiwania Trybunału Konstytucyjnego po czystki w mediach publicznych (włącznie z apolityczną Dwójką), dotacje do publikacji, wydarzeń kulturalnych, festiwali muzycznych, itp. „z klucza” (np. brunetkowo-blondynkowej Krynicy tak, ambitnemu Bieczowi nie)… rozbijanie się reżimowców po szosach (i wrabianie w swe błędy niewinnych ludzi), antyśrodowiskowe dekrety ministra „ochrony środowiska”, kumulacje i czkawki smoleńskiej horror-groteski… — przykłady idą w setki.
Zestawiane są listy zniszczeń, jak choćby ta (początek marca 2017); być może komuś potrzeba czasem sarkastycznie-satyrycznego wsparcia, ciętej puenty, syntetycznego przedstawienia i podsumowania faktów czy przebiegów, jakie dostrzegł inny tu komentujący… Lub po prostu – rozmowy, upewnienia się, że i jak TY widzisz to, co JA widzę.

Jeśli tak – zachęcam do dzielenia się wiedzą, przemyśleniami, linkami, itp. Dla przejrzystości proponuję nadawać dorzutkom krótkie tytuły.

Komentarzy 336 to “Polska W TROCINACH

 1. Asia Says:

  Wizerunek Polski za granicą

  Bardzo dobrze, że pod tym blogiem powstał kącik polityczny. Od jesieni 2015 niepokoję się o mój kraj znacznie częściej. Z kraju sygnały są najoględniej mówiąc mieszane, ostatnio nawet zwolennicy partii władzy przezierają na oczy, tak twierdzą moi Rodzice.
  Dyplomacja Polski ośmiesza się raz za razem, nie widać woli budowania sojuszy, znajomy, który pracuje w jednym z konsulatów twierdzi, iż częste są praktyki niszczenia przez nowych tego, co zbudowali poprzednicy (teraz na wylocie) – ot tak, dla samego niszczenia i zmieniania.

  https://www.theguardian.com/world/2016/dec/18/poland-is-on-road-to-autocracy-says-high-court-president

  https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/jan/05/protest-poles-state-law-and-justice-party-polish-democracy

 2. basia Says:

  Waadza w rozjazdach

  …i jej „użytkowy” stosunek do kultury:
  Rzecz dzieje się na Podhalu, w grę wchodzi bojkot wydarzenia, które się samemu stworzyło i wypielęgnowało… Pada przy okazji pytanie, czy górale mają honor…

  http://natemat.pl/202267,jan-karpiel-bulecka-opowiada-m-in-o-bojkocie-prezydenta-dudy-i-stosunku-gorali-do-malego-zakompleksionego-czlowieczka

 3. pak4 Says:

  Generalnie jest dużo wycinek finansowych, głównie ideologicznych:
  https://oko.press/news-oko-press-wielka-historyczna-nagroda-im-moczarskiego-bez-dotacji-ministerstwa-kultury/

 4. Asia Says:

  Taka rzecz obiega świat:

 5. basia Says:

  Czytałam rano w prasie brytyjskiej… Tym większy wstyd, że piętnował (nawet) załgany tabloid:

  This weekend, a Polish politician actually said in the European parliament during a debate on the gender pay gap, that ‘women must earn less than men, because they are weaker, they are smaller, they are less intelligent’.

  Now THAT is outrageous sexism and if there’s a march to get this despicable misogynist dinosaur sacked, count me in.

  But let’s also have some rational perspective to counter the more rabid, headline-grabbing brand of feminism.

  Right now, the five most powerful people in Emma Watson’s home country are all women: Her Majesty, Queen Elizabeth II; Prime Minister, Theresa May; Scottish First Minister, Nicola Sturgeon; Home Secretary, Amber Rudd; and Metropolitan Police Commander, Cressida Dick.

  With the exception of the Queen – who has turned out to be arguably the most successful Monarch of all time – they all got there strictly on merit.

  As Oprah Winfrey put it so perfectly: ‘Excellence is the best deterrent to racism and sexism.’

  Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4286212/PIERS-MORGAN-Emma-haven-t-favors.html#ixzz4aZ1Itw3v

  Oczywiście JKM dostał w Europie to, na co zasłużył. (I o co mu – znając go z rodzimego podwórka – prawdopodobnie chodziło 😦 ) -http://www.bbc.com/news/world-europe-39152562 ; http://metro.co.uk/2017/03/08/piers-morgan-tells-polish-mep-he-is-horrendous-sexist-pig-in-brutal-interview-6495305/

 6. pak4 Says:

  Poradnik:
  http://mitologiawspolczesna.pl/smieszkowanie-strategiczne-czyli-rozmawiac-ludzmi-ktorzy-wierza-w-teorie-spiskowe/

 7. TesTeq Says:

  Ile PakowiCzwartemu płacą za reklamę tego portalu? Może i ja się skuszę i będę spamował pod każdym wpisem?

 8. basia Says:

  Serdecznie zachęcam Szanownego Maestra, by w miarę czasu, ochoty i natchnienia pospamował czymś interesującym tu, tam a nawet ówdzie ❗

  🙂 🙂

  — W ramach poradnika „jak sobie radzić z tym i owym a zwłaszcza absurdem” chętnie bym tu przekleiła lekturę polecaną przez Cię pod wpisem „Będziesz rozumiał”:
  https://basiaacappella.wordpress.com/2017/03/01/bedziesz-rozumial/#comment-46607
  :
  Tak bajdełej, szczerze polecam książkę „Talking to Crazy: How to Deal with the Irrational and Impossible People in Your Life” Marka Goulstona. Akurat nie mówi ona o kontekście samopoznawczym, ale o tym, co w ogóle z tym fantem zrobić. (i.e. TesTeq nie wkleił całej lektury; wytłuszczenie autora i tytułu moje, BM 🙂 )

 9. marzena Says:

  TesTeq
  przeczytałam uważnie artykuł o śmieszkowaniu strategicznym oraz Waszą z PAKiem rozmowę pod wpisem ze Środy Popielcowej.

  wydaje mi się, że przykłady teorii spiskowych mogą być różne( nasuwa mi się przykład, który nie padł w artykule), ale sednem jest, czy można i czy wolno przeciwstawiać się im śmiechem czy ironią?

 10. TesTeq Says:

  @marzena: Autor jest młody – wydaje mu się, że szyderą wszystko załatwi (oczywiście chodzi mu o wyśmiewanie teorii, a nie ludzi, i sprowadzanie tych teorii do absurdu). Moje doświadczenia wskazują, że to nie działa. Wręcz przeciwnie – konsoliduje wyznawców wyśmiewanych poglądów.

 11. marzena Says:

  TesTeq
  też mam takie wrażenie (to nie działa).
  ale mi się wydawało, że jest tu moja wina, to znaczy, że nie umiem dość dobrze ironizować i dowcipkować.:)

 12. Jankora Says:

  Z moich doświadczeń wynika, że owszem,kpina czasem dobrze zadziała, tylko czy dzisiejsze czasy są dla niej dobre?
  Wokoło tylu fanatyków,wiecznie skrzywdzonych,utwierdzonych w przekonaniach!
  Leciutki żarcik i patrzą na ciebie jakbyś im matkę zabił..
  Do bezradności przyznaje się wielu mądrzejszych ode mnie. 😦

 13. pak4 Says:

  https://oko.press/fabryki-oficerow-czyli-desant-macierewicza-wojsko-polskie-raport-oko-press-o-czystkach-armii/

  @TesTeq:
  Widuję ludzi, którzy nie przystają do jakiegoś poglądu, bo nie wypada. Obśmianie jest (jak wynika z tego doświadczenia) również skuteczne.
  Większy problem z obśmiewaniem widzę w tym, że ono jest obosieczne. To znaczy, że można obśmiewać również prawdę i zdrowy rozsądek. IMHO, ten antyracjonalny ruch, który widzimy, zawdzięcza wiele ze swoich sukcesów właśnie obśmiewaniu.

 14. Tom Says:

  Ośmieszenia. Co tydzień 1 kwietnia

  Był San Escobar,
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/waszczykowski-tlumaczy-sie-z-san-escobar,706224.html
  teraz Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera.
  http://natemat.pl/202823,dawna-strona-pis-zyje-drugim-zyciem-klub-przyjaciol-pieczywa-i-sera-codziennie-zamieszcza-nowe-wpisy

  Tylko czemu mi nie śmieszno?

 15. TesTeq Says:

  Parodia i Satyra, której nawet Robert Górski (Ucho Prezesa) nie jest w stanie wyśmiać, bo wychodzi mu serial dokumentalny, a nie satyryczny.

  Natomiast jeśli naprawdę chcemy kogoś do czegoś przekonać, to nie wyśmiewamy, ale sprawmy, żeby ta osoba sama zaczęła wątpić i kombinować, że coś jest nie tak.

 16. basia Says:

  Sporo jest stosownych terminów literackich na „p” i „s”. Uczestniczyłam nawet w burzy mózgów w celu ich najabsurdalniejszego zestawienia… chyba wygrało „paralela i sardonizm” 😉

  …Tyle, że to nie posuwa spraw w dobrym kierunku. Też (jak Przedpiścy) mam wrażenie, że w tym akurat przypadku trzeba na ogół uważać z wszelkimi odcieniami mowy i sensów nie wprost… Nie unikać a uważać.

 17. Tom Says:

  http://www.bbc.com/news/world-europe-39217959

  Poland threatens ‚whole EU summit’ over Tusk vote

  I co buraczki? — I Donald Tusk wybrany. Przez 27 państw Unii, ale nie przez kraj pochodzenia. 😳
  Brawo bracia Europejczycy: od Portugalii po Estonię, od Słowacji po Irlandię, od Włoch po Szwecję!
  Rozumiecie, co za hołota jest w Polsce u władzy!

  Przepraszam, uniosłem się. 😳

  P.S. Czyli Węgry też? 😉

 18. basia Says:

  https://www.theguardian.com/world/2017/mar/09/donald-tusk-re-elected-as-european-council-president-despite-polish-opposition

  Boszsz, niby radość i satysfakcja, a ciarki zażenowania łazą o plecach niczym szwadrony obrony terytorialnej… — Jak można tak ośmieszać kraj, jak można tak marnotrawić… wszystko, co poprzednicy wypracowali?!!!
  Jedyna pociecha, iż głosujący najwyraźniej wiedzą, co czynić… co czynią 🙂

  Nie ma co przepraszać za umiesienia. Ta stronka powstała też po to by w razie czego mieć gdzie/skąd się unieść. A bodaj i na paralotni 🙂

  (https://www.theguardian.com/world/2017/mar/09/eu-leaders-brussels-poland-donald-tusk-threat-european-council)

 19. TesTeq Says:

  Polska nie poparła? Przecież Prezes solennie obiecał! Nie wierzycie? Niecały rok temu: http://www.rp.pl/Publicystyka/305089960-Czarnecki-Poprzemy-Tuska.html

 20. basia Says:

  W (za)przeszłej epoce (non omnis moriar) znana była prawidłowość:
  „wraz z postępami rewolucji zaostrza się walka klas” — voila!

  (Prezes Wolski mógł odkryć w międzyczasie więcej krwi na rękach łapskach wilkołaka…)

  :
  😉 Platforma Obywatelska, atakując europosła Janusza Wojciechowskiego kandydującego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, złamała niepisaną zasadę obowiązującą w polskiej polityce: głosujemy na swoich. Ale Jarosław Kaczyński nie poświęci zasad w imię rewanżu. Jeśli Tusk nie zostanie ponownie szefem Rady Europejskiej, to nie na skutek akcji rządu Prawa i Sprawiedliwości, lecz braku poparcia innych państw. Nasze będzie miał: w przeciwieństwie do jego macierzystej partii nasz lider nie złamie zasady mówiącej, że Polak głosuje na Polaka. 😆

 21. pro-fan Says:

  @temat&dyskusja: dziękuję, mam swoje źródła informowania, niemniej potrzebowałem tego od Was. 🙂

 22. pak4 Says:

 23. pak4 Says:

  https://euobserver.com/opinion/137172

 24. basia Says:

  Osoba bardzo się przejmująca wizerunkiem Polski napisała mi dziś nocą:
  „Horrendalny, koszmarny, piramidalny wstyd… ”

  Nie tylko wstyd, ale i megaszkodnictwo…

  Jeśli już o tym – jak się zabawia min. od środowiska
  https://oko.press/minister-szyszko-wzial-udzial-rzezi-bazantow-groza-mu-konsekwencje-dyscyplinarne/ …konsekwencje nie od szefowej ani od prezesa Wolski (=Wólki?…) a ze strony PZŁ… nie zagrożą póki co, lecz mogłyby.

 25. TesTeq Says:

  A Tusk nie chce być bażantem… Co za podłość z jego strony… #sarkazm

 26. basia Says:

  Ach gdzie te czasy, gdy Maestro propagował jednostronne rozbrojenie z- a co najmniej moratorium na sarkazmy i sarkastyczność… 😉

 27. TesTeq Says:

  Sarkazm musi być oznaczony hashtagiem #sarkazm. Takie są niepisane albo pisane zasady Unii Europejskiej. #sarkazm

 28. gradus Says:

 29. gradus Says:

 30. gradus Says:

 31. pak4 Says:

  Nie a propos Polski, tylko a propos #sarkazmu

 32. mru Says:

  popatrzcie, kiedy tylko @basia.acappella musnęła małym palcem polityczny busz, zakładając niniejszą stronę – mamy od razu taki sukces w walce z dyktaturą! 😛
  #acappellanaprezydenta

 33. pak4 Says:

  Myślisz o dyktaturze Brukseli 😛
  (A serio to jestem podłamany, bo mimo oczywistej klęski rządu u znajomych zwolenników PiS zaobserwowałem jedynie reakcję ortograficzną. Nie piszą już Europa, a ełropa.)

 34. pak4 Says:

  PS.
  Ale tak serio, to nie byłoby złe… Z Balic bliżej, BOR miałby mnie okazji do dokazywania na drogach 😛
  #acappellanaprezydenta

 35. TesTeq Says:

  Bez sarkazmu: brytyjska matka i żona ratuje wizerunek ojca i męża! 😀

 36. basia Says:

  Ojejjj, człowiek znika na parę godzin a tu tyle memów, filmów, dzieci*, muzyki… pieniędzy, radości… Kampanią 😯 – bez sarkazmu i bez dwóch zdań – jestem zwruszona!… Proszę rozkręcać dalej, w razie czego zwalę na Tuska (głosy rozliczne me, bo żyrandola chyba nie)…

  Nb, lubię dokazywać na drogach… czyli to by odpadło… hmmm… Czy warto?… Czy próbować warto?

  (Tym fanatycznym nie warto teraz dowalać… niektórym potrzeba czasu by moneta wpadła gdzie trzeba, bardziej fanatyczni na razie straceni… pójdą w dowolne zaparte.)
  ___
  *to mogła też niania być… albo nawet i au pair 🙂

 37. TesTeq Says:

  Gospodyni przybyła z przyszłości? A konkretnie z poniedziałku? Bo w https://biznesbezstresu.pl będzie #WinaTuska. Tak a propos zwalania na Tuska w razie czego i owego.

 38. basia Says:

  Lecz tym razem to były jego i wyłącznie jego, tego wilkołaka strasznego, wina, knowania, zasadzki i stawiania własnego interesu ponad rację sta… prezesa… 🙄

 39. pak4 Says:

  San Escobar:

 40. Tom Says:

  Pak4, dzięki. 🙂

  W zamian:
  jak może wiesz, dziś, 3.14. w Ameryce obchodzi się dzień liczby Pi. Kolega podesłał mi wiadomość o nowym tego typu święcie w Polsce: liczba Pis, także okresowa, powstanie, gdy podzielisz 1 przez 27. Świętowana będzie pono w rocznicę sławetnego głosowania. 🙂

 41. Asia Says:

  https://www.theguardian.com/world/2017/mar/14/polish-mep-janusz-korwin-mikke-punished-saying-women-less-intelligent-men

 42. TesTeq Says:

  Widzę, że kobiety trzeba zaszokować, żeby zwrócić ich uwagę. Dżentelmeni nie mają szans… 😦 Korwin wie, co robi…

 43. basia Says:

  Trzeba by sprawdzić, jakie pcie mu zadawały kary regulaminowe dawne i nowe… temu Korwinu-Mikku…

  *** * ***

  Nb, http://www.dailymail.co.uk/news/article-4313498/When-baby-came-knew-over.html 😀

 44. TesTeq Says:

  O, widzi Gospodyni: Szanowną Basię też interesują szczegóły okołokorwinowe. Bo osobniki zrównoważone nie pociągają niewiast za ciekawość… 😦

 45. zawada Says:

  Jedno z podsumowania strat jest tutaj:

  Oświadczenie Krzysztofa Łozińskiego:

  Żarty się skończyły, wszyscy na pokład
  Krzysztof Łoziński·13 marca 2017

  Pamiętam z czasów szkolnych typowy temat wypracowania: „Co miał autor na myśli…?”. Zawsze myślałem: – a co mnie to obchodzi, co miał na myśli? Ważne co napisał. W końcu za którymś razem, gdy polonistka spytała mnie przy tablicy: – co miał Mickiewicz na myśli pisząc „a imię jego 44”? – wypaliłem: – cenę kaszanki po podwyżce! Więcej już mnie tak nie pytano.
  Dlaczego to wspominam? Dziś ciągle słyszę rozważania, co chciał Kaczyński i jego partia osiągnąć, robiąc tę całą demolkę? A g… mnie obchodzi, co chciał. Ważne jest to, co zrobił i jakie są tego skutki:
  1. Nie mamy prezydenta, tylko zdalnie sterowany uchwyt do długopisu;
  2. zniszczono Trybunał Konstytucyjny. Została atrapa całkowicie posłuszna PiS-owi. Do orzekania nie są dopuszczani prawidłowo wybrani sędziowie, w orzekaniu biorą natomiast udział osoby, które sędziami TK nie są, bo wybrano je niezgodnie z prawem;
  3. prezesa TK, Julię Przyłębską, wybrało troje sędziów TK (w tym ona sama) i trzy osoby nie będące sędziami TK, z powodów, jak wyżej. Wcześniej prezydent, o przepraszam – uchwyt, nie uznał uchwały zgromadzenia ogólnego 9 sędziów TK, a uznał uchwałę 3 sędziów i 3 nie sędziów;
  4. zlikwidowano Służbę Cywilną i obsadzono tysiące stanowisk niekompetentnymi miernotami spośród wszystkich krewnych, ciotków i pociotków polityków PiS (o ile tych wytresowanych klakierów można nazwać politykami). Takiego kumoterstwa, nepotyzmu, korupcji i skoku na kasę nie było w naszym kraju od wieków.
  5. złamano pochodzącą jeszcze z 1505 roku (konstytucja „nihil novi”) zasadę, że wszystkie akty prawne musza być publikowane;
  6. przywrócono przywiązanie chłopa do ziemi, czyli zniesiono wolny handel ziemią, wcześniej zlikwidowany ostatecznie w 1834 roku (w zaborze rosyjskim, w pozostałych dawno go nie było). Tą sama ustawą pozbawiono prawie całą ludność wiejską prawie całego majątku, sprowadzając wartość większości nieruchomości wiejskich praktycznie do zera (z drobnymi tylko wyjątkami);
  7. upolityczniono prokuraturę, podporządkowując cel jej istnienia „polityce karnej” (czyli temu, co w krajach praworządnych jest jednym z największych przestępstw przeciwko prawu);
  8. w ustawie o prokuraturze zapisano, iż prokurator wykonując polecenie przełożonego, może popełniać przestępstwa i pozostaje bezkarny;
  9. zmianami w kodeksie postępowania karnego ustanowiono, że informacje zdobyte nielegalnie mogą, a nawet muszą, być uznane przez sąd za dowody. W ten sposób, w połączeniu z ustawowym zapisem o bezkarności prokuratora łamiącego prawo, przywrócono legalność stosowania tortur w śledztwie, czyli stan, który w naszym kraju zlikwidowano w 1776 roku (zakaz tortur i uznawania nielegalnych dowodów, jako w drugim kraju świata);
  10. projektowany jest pomysł przymusowej pracy katorżniczej, za darmo (mają „budować hale fabryczne” – Ziobro) dla więźniów;
  11. zdemolowano polskie wojsko, doprowadzając je do stanu praktycznej niezdolności do walki:
  a. zerwano umowę na zakup śmigłowców wielozadaniowych i nie zawarto żadnej nowej;
  b. wyrzucono z wojska prawie całą doświadczoną kadrę dowódczą;
  c. marnuje się fundusze, potrzebne na zakupy sprzętu i obsadzenie ponad 40 tysięcy wolnych etatów żołnierskich, budując Obronę Terytorialną, formację archaiczną i całkowicie nie przydatną we współczesnej wojnie. Istnieje podejrzenie, że mają być to w istocie sfanatyzowane ultraprawicowe bojówki do walki z opozycją polityczną (coś jak początki SS w nazistowskich Niemczech). Zwraca uwagę całkowity niemal brak szkolenia wojskowego (zatem i dyscypliny) oraz praktyczny brak struktur dowodzenia.
  12. minister spraw wewnętrznych, i inni politycy PiS, niemal jawnie wzywają do przemocy wobec opozycji. Organizacje jawnie faszystowskie są nie tylko tolerowane, ale wręcz faworyzowane;
  13. media publiczne zamieniono w tubę propagandową oraz narzędzie notorycznego kłamstwa i ogłupiania;
  14. trwają próby przejęcia lub likwidacji nielicznych wielkonakładowych niezależnych gazet, stacji telewizyjnych i radiowych. Wolnym mediom maksymalnie utrudniany jest kolportaż;
  15. wprowadzono deformę, bo przecież nie reformę, systemu edukacji. Naród nie ma być wykształcony, tylko głupi i posłuszny;
  16. zaciągnięto szereg poważnych zobowiązań finansowych (obniżenie wieku emerytalnego, 500+, zadłużenie państwa…) na które wkrótce nie będzie pokrycia;
  17. rozpoczął się atak na niezawisłość sądów, na niezależność i niezawisłość sędziów (przypominam, że sędziami są również członkowie Państwowej Komisji Wyborczej);
  18. przygotowywany jest atak na samorządy;
  19. projektowane jest zdemolowanie służby zdrowia, likwidacja NFZ, pozbawienie finansowania prywatnych szpitali i wielu prywatnych gabinetów lekarskich (w praktyce ich likwidacja);
  20. rozpoczyna się proces wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej.

  Czy o czymś jeszcze zapomniałem?
  Proszę państwa, na co czekamy? Na to, aż wszyscy obudzimy się w łagrach? Na to, że nie będziemy już w UE, tylko w strefie wpływów Federacji Rosyjskiej?
  Pobudka. Bierzmy udział we wszystkich akcjach protestu przeciw PiS, nie patrząc, kto je organizuje (jaki region KOD, nie KOD, dziewuchy, ZNP, partie polityczne, inne organizacje…). Wszyscy do boju!
  A do organizacji (wszelkich) mam apel: koniec podziałów – zawiążmy Konfederację Wszyscy Przeciw PiS. Jak nadal będziemy osobno, to powieszą nas razem.
  Na początek wszyscy, kto żyw, na 18 marca do Warszawy:
  Warszawa, KPRM, al.Ujazdowskie 1/3. 18.03.2017, godz 15:00 – 18:00, #WolneSądy#WolneSamorządy #KODMazowsze #ReferendumWarszawskie
  Musimy wytłumaczyć Prezesowi (bo widać nie rozumie): nie wygrasz, a nie jesteś Janukowyczem, nie masz dokąd uciec, Art. 127. kk ciągle obowiązuje:
  Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
  Krzysztof Łoziński

 46. basia Says:

  TesTequ, ciekawość czasem, ale w bardzo ograniczonym stopniu. I tylko dlatego, iż tak się składa, że w moim otoczeniu wyznawcami JKM od początku byli i są wyłącznie mężczyźni… Zresztą tacy, którzy chcą sobie mocnym, skrajnym GADANIEM powetować brak osobiście-życiowej stanowczości, przebojowości, mądrej pracowitości, dostosowanej do realiów zmieniającego się świata… Był nawet taki, który wyznawaniem korwinizmu piłował gałąź, na której siedział (więdnąc nieodmiennie w budżetówce).
  Taaaak, i zawsze można u nich wyśledzić jakieś mizogynistyczne undertones – niekiedy skrywane, kiedy indziej ostro albo pociesznie wychodzące na powierzchnię. Zatem czasem się przyglądam idolowi, tak.

  Zawado, dzięki wielkie! –
  (Poczekalnia przez błąd w mejlu.)

 47. TesTeq Says:

  @Zawada: I tu mam problem. Dobrze, że tylko ja. Bo ja bym chciał opowiedzieć się ZA czymś, a nie PRZECIWKO. Jakoś mi nie odpowiada protest przeciwko złym zmianom. Bo była w 2015 jakaś przyczyna niegłosowania na PO.

 48. pak4 Says:

  @zawada i Krzysztof Łoziński:
  O wielu rzeczach nic nie ma. Choćby o nieodpowiedzialnym ministrze środowiska (chodzi o byłe Ministerstwo Ochrony Środowiska — wypadnięcie słowa „ochrony” w obecnym rządzie jest wyraźnie zamierzone), o ideologizacji wojska, o wspieraniu inicjatyw skrajnej prawicy.
  Pojawia się dyskusyjna sprawa zahamowania inwestycji infrastrukturalnych (nowe drogi), choć tu ma być też sporo „winy Tuska”, to jednak bardzo przypomina to zahamowanie budowy dróg za „pierwszego PiSu”.

  @TesTeq:
  1) Za? Myślę, że .Nowoczesna z liberalnego centrum i Razem z lewicy nie powinny mieć problemów ze zdefiniowaniem programu pozytywnego. Zresztą i PO miało właściwie plan pozytywny (modernizacja Polski w oparciu o UE).
  2) Niegłosowanie na PO?
  Ja bym przypomniał, że pełnia władzy PiS dostała mu się po uzyskaniu trzeciego, czy piątego wyniku wyborczego od 1989 roku (zależy jak liczyć)… Czyli sprawa jest bardziej złożona — „odrzucenie PO” wiąże się bardziej z podziałami po stronie demokratycznej — PO „rozbiło się” na PO i .Nowoczesną, SLD postanowiło startować jako koalicja, pojawiło się Razem — niż z popularnością „programu” PiSu.
  Zresztą mam wrażenie, że z poparciami (i zniechęceniami) do partii politycznych, to kwestia swoistej dynamiki — znudzenia, zmęczenia z jednej, a z drugiej strony efektu „kuli śniegowej” czyjejś popularności. Do tego widzę naprzemienne fale głosowania na „pragmatyków” i „idealistów” (cudzysłów, bo nie dość, że nie chodzi o racjonalną ocenę pragmatyzmu i idealizmu, a tylko o wizerunek polityków; to słowo „idealiści” oznacza zwolenników rozliczeń i pychy narodowej).

 49. TesTeq Says:

  PO haratała w gałę i nawet do tego nie potrafiła zmobilizować swoich zwolenników. PiS przy „orlikach” stworzyłby kluby budujące poparcie w terenie.

  PO przez 8 lat nie potrafiła „rozliczyć” działań Agenta Tomka.

  To nie zmęczenie elektoratu, ale lenistwo PO. PiS nie wygrał, to PO przegrała.

 50. basia Says:

  Sytość to nie tylko ociężałość-lenistwo i complacency. To również nadpodaż „alternatywnych” zatrudnień i rozrywek (choćby urlopów i weekendzików na różnych kanarach i karaibach).

  Podczas, gdy wyposzczenie… Zwłaszcza gniewne, roszczeniowe, urazowe, szczute wyposzczenie…

 51. pak4 Says:

  http://www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-prof-ewa-letowska,6456129/

 52. TesTeq Says:

  A propos zatrudnień: interesujący kurs zawodowy:

 53. zawada Says:

  Drodzy, ja nie twierdziłem, że coś twierdzę, lub nie twierdzę.
  Moja praca jest tego rodzaju, że nie zawsze mam na tyle zasięg, by dobrze przeczytać co trzeba. Wasze opinie mogą być niekiedy wskazówką, przewodnikiem. Z gór (wielkich) dziękuję! 😀

 54. basia Says:

  Wygląda na to, że na bacę łatwiej (krócej) się wykieruwać, niż na juhasa… 😛 Ciekawe, ile trwa kurs na owczarka (i czy jest też bezpłatny)?… 🙂

  Łętowska – takie spokojne, rzeczowe opinie/werdykty czasem są jeszcze bardziej przygnębiające…

  Goście śledzący polskie paradoksy z doskoku zawsze mogą zapytać wprost… – chciałam dodać „w razie wątpliwości”…

 55. pak4 Says:

  https://www.thesun.co.uk/news/3160254/polands-right-wing-prime-ministes-used-the-brutal-westminster-terrorist-attack-to-justify-her-countrys-refusal-to-take-in-refugees/
  Doigraliśmy się, skoro The Sun określa wypowiedzi Beaty Szydło jako „niesmaczne”.

 56. TesTeq Says:

  Jakoś mnie nie rusza, co ludzie mówią o tym, co mówi Beata Szydło. #TakiKlimat

 57. basia Says:

  Mnie troszkę rusza, choćby dlatego, że taki a nie inny wizerunek Polski, utrwalanie się nonsensu i szaleństwa w głowach obcokrajowców przełoży się na turystykę zagraniczną do kraju, na współpracę, na inwestycje… A zobowiązania rosną, ciekawe, jak będą dochody skarbony…

  Tłumaczenia, ze to nie my, że to 19% otumanionych (choć pełnoletnich) nic nie dają. Gdy wspomnę, jak moja najfajniejsza pracodawczyni dziwowała się akcesowi Polaków do komunizmu… „U Anglików by to nie przeszło, po prostu odwróciliby się na pięcie, nikt by się nie przyłączył do oczywistego nonsensu”. Jest brytyjską Żydówką, z pobudek klanowych głosującą antyestablishmentowo nawet w najlunatyczniejszych czasach Michaela Foota…

 58. TesTeq Says:

  @Basia: Prawda jest taka: głosujący wybrali i mają. Niegłosujący odpuścili i mają. Szczerze mówiąc trudno się dziwić niegłosującym, jeśli przyjrzymy się działaniom opozycji, której jedynym programem jest antyPiS. Z drugiej strony – jakże naiwni byli ci niegłosujący, myśląc, że „PiS to PO, tyle że nie na kolanach, a Ministrem Wojny będzie Gowin”…

 59. basia Says:

  Że ktoś jeszcze wierzy w tego typu obiecanki PiSu (personalno-obsadowe)… —
  — Onegdaj (wcześniej) ktoś wszak obiecywał, że skoro brat bliźniak prezydentem, to on sam na pewno nie premierem…
  Ale Polacy mają wybitnie krótką pamięć…

 60. pak44 Says:

  @TesTeq:
  Jest coś takiego jak „prawo wielkich liczb” – powyżej pewnego progu (coś koło 20-30%) wyniki głosowania są reprezentatywne, tzn. że ci którzy nie głosowali mają podobne poglądy do tych, co głosowali. Może trochę większe zniechęcenie (wcześniej fatalnie dobrana Ogórek…) sprawił, że ciut więcej wyborców SLD nie poszło do wyborów, a że mało im do progu brakowało, to mogło zmienić układ sił w sejmie…I ci mogą sobie pluć w brodę… Ale nie więcej, a gdyby podliczyć Korwina, to i tak by wyszło, że zwolenników obalenia dotychczasowych porządków było w 2015 więcej…

 61. TesTeq Says:

  Pak44 pisze: Jest coś takiego jak „prawo wielkich liczb” – powyżej pewnego progu (coś koło 20-30%) wyniki głosowania są reprezentatywne, tzn. że ci którzy nie głosowali mają podobne poglądy do tych, co głosowali.

  Dzięki. Zadziwiające. Jakoś tego wcześniej nie ogarnąłem. Z tego mogłoby też wynikać, że przepływ elektoratów jest też proporcjonalny do czegoś tam nieprzepływającego.

 62. pak4 Says:

  OKO spisuje posadki dla znajomych i przyjaciół:
  https://oko.press/miliony-zlotych-dla-ludzi-pis-w-spolkach-z-udzialem-skarbu-panstwa/

 63. basia Says:

  Taaak… — Koryto Plus… 😦

 64. TesTeq Says:

  W skali świata każdy jest znajomym co najwyżej szóstego stopnia każdego. Może w Polsce każdy jest znajomym każdego, więc zawsze osoba zatrudniona jest czyimś znajomym?

 65. basia Says:

  Załóżmy w takim razie wszechświatową partię wszechkumoterską! 🙄 …Z patriotyczną jaczejką wszechpolską ma się rozumieć!

 66. TesTeq Says:

  Pod ostatnim wpisem https://biznesbezstresu.pl/2017/03/27/jestescie-ze-mna/ zweryfikowałem stan mojej wirtualnej sieci wsparcia i wyszło 3.

 67. pak4 Says:

  @TesTeq:
  I tak zupełnie serio, to ja bym o samą znajomość się nie obrażał. Obrażałbym się jednak o coś innego — że znajomość zastępuje fachowość. I że zainteresowani potrafią się do tego bezwstydnie przyznawać.
  Swoją drogą, jest część druga listy:
  https://oko.press/29-mln-zlotych/

 68. TesTeq Says:

  Zgadzam się. W firmach, w których pracowałem, panowała zdrowa praktyka zatrudniania po znajomości. W jakim w sensie zdrowa? W takim, że „polecający” spaliłby się ze wstydu, gdyby polecił niekompetentnego znajomego.

  Dlatego wkurzyło mnie, kiedy pewien lekarz powiedział mi, że nie poleci fachowca innej specjalności, bo to by było nieetyczne.

 69. basia Says:

  Moja najfajniejsza Pracodawczyni londyńska żartowała, że Żydzi (czyli jej rodacy) po rodzinie i znajomości zatrudniają „do sekretarki”; na wyższe, ważniejsze, bardziej odpowiedzialne funkcje rozpisując jednak konkursy… 🙄

 70. pak4 Says:

 71. basia Says:

  Taaak, destylaty bywają różne…

 72. pak4 Says:

 73. basia Says:

  W ostatnich kilkunastu miesiącach numery primaaprylisowe powstają 365 dni w roku…

 74. pak4 Says:

  Tak to nazwali w Oko.Pressie: https://oko.press/prima-apripis/
  A inicjatywę Biedronia też bym tak potraktował, choć z drugiej strony, jak najbardziej i najszczerzej życzę jej powodzenia 🙂

 75. pak4 Says:

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1700666,1,rzad-nie-chce-poprawy-jakosci-powietrza-polska-zaskarzyla-unijna-dyrektywe.read

 76. pak4 Says:

 77. basia Says:

  Jak rozumiem – kopalnia wiedzy i stylu, dla pokoleń 🙄

 78. pak4 Says:

 79. pak4 Says:

 80. basia Says:

  Dzięki za wszystkie przypomnienia. Dzieło Wodeckiego jest tak duże…

 81. pak4 Says:

  Nie wprost o rządzie, tylko tak…
  https://www.tvp.info/32502997/szczepan-twardoch-polska-nie-jest-cywilizowanym-panstwem

 82. basia Says:

  O, niesamowite! Dwie sekundy temu Anonimowa Celebrytka alarmowała, że od rana usiłuje tu wkleić dokładnie ten sam link, ale coś ją system odrzuca.
  (Co za system? 🙄 )

  Dzięki!

 83. basia Says:

  Jeden mały spacer – jeden więcej spacer (albo przejażdżka):
  Demokracja! Wolne sądy!
  https://photos.app.goo.gl/yCxKAiktEQvTqUK52

 84. Tom Says:

  Wielkie dzięki!

  Polska jako dziecko specjalnej troski? – To jedno.
  Że poucza ją obecna administracja amerykańska – drugie.

  https://www.theguardian.com/world/2017/jul/22/polish-senate-approves-bill-to-give-government-influence-over-courts

  https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/jul/21/william-kate-poland-nationalism-royal-brexit

  https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/oct/25/poland-right-law-justice-party-europe

 85. basia Says:

  Taaakkk…

  Nb, niektóre media amerykańskie piszą o problemie wcale udatnie… – Tkwię w zdumionym podziwie, jak wiele znanych mi osób/rodzin, których droga do US wiodła przez UK, przywiązało się do „pierwszych lektur”, dokładniej – kręgu lekturowo-kulturowego… 🙂

  *** * ***

  Nb, choć wczoraj w Najgłówniejszym Hymn UE śpiewano jako tako (z podkładem) — jednak wkleję słowa, by każdy, kto się wybiera demonstrować w tych dniach, utrwalił sobie przed wyjściem minimum 😎

  O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól,
  święta, na twym świętym progu staje nasz natchniony chór.
  Jasność twoja wszystko zaćmi, złączy, co rozdzielił los.
  Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos.| x2

  Patrz, patrz, wielkie słońce światem biegnie, sypiąc złote skry.
  Jak zwycięzca i bohater biegnij, bracie tak i ty.
  Radość tryska z piersi Ziemi, radość pije cały świat.
  Dziś wchodzimy, wstępujemy na radości złoty ślad.| x2

  Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie, ona w splocie ludzkich rąk.
  Z niej najlichszy robak czerpie, w niej największy nieba krąg.
  Wstańcie ludzie, wstańcie wszędzie, ja nowinę niosę wam:
  na gwiaździstym firmamencie bliska radość błyszczy nam.| x2

  …albo nawet szerzej 😉

 86. pak4 Says:

  Niektóre prawicowe komentarze po wecie prezydenta:

 87. RAFInowany Says:

  Widzę, że nikt dziś nie pisze na blogu. A ja mam luzy, deszcz widocznie wystraszył klientów i ich zwierzaki:)
  Zapytam, czemu tutejsza publicznoć nie dodaje nic do niniejszej stronki, czyżby los lekarzy, czytaj własny, był wam obojętny?
  Albo tyle innych bezeceństw władzy?

 88. pak4 Says:

  @RAFInowany:
  1) Myślę, że po pierwszym szoku następuje zmęczenie tematem. (Choć szoku… Jak dla mnie, to zrobili tak z 50-75% tego, czego się po nich spodziewałem… No, ale wciąż rządzą.)
  2) Dla własnej higieny psychicznej lepiej o pewnych nazwiskach zapomnieć. Bieszczady są opcją, ale Wielka Fatra też 🙂

 89. basia Says:

  Po to powstała ta strona, by, jeśli ktoś ma czas i chęć, pisał i inicjował ew. dyskusję. Jeśli nie zainicjuje, bo akurat wszyscy tu bywający mają dość, albo realizują temat na dedykowanych forach, a co ważniejsze czynem (samokształcenie, organizacje, protesty, petycje, redakcje, zbiórki, etc., etc. ) — wówczas taki delikwent przynajmniej zrzuci, co ma na wątrobie.

  Zatem, RAFInowany – temat, oświetlenie, lineczki, konfrontowanie opinii, porównywanie sytuacji polskiej z obcymi rozwiązaniami, … — all yours, sir! 🙂

 90. pak4 Says:

 91. pak4 Says:

 92. basia Says:

  Taaakkk…

  Widzę, ze dużo tracę nie mając, nie oglądając.
  Z drugiej strony czy by to było na moje nerwy?

 93. pak4 Says:

 94. basia Says:

  …Hmmm… 😕 🙄

 95. pak4 Says:

 96. pak4 Says:

 97. pak4 Says:

 98. basia Says:

  Uśmiecham się… 😀

  Choć pewnie i płakac można…

 99. pak4 Says:

  Chyba fejk, ale śmieszy:

 100. pak4 Says:

 101. basia Says:

  😆 😆 😆

  Wieść niesie, że bliźniacy też mieli (lub mogli mieć) od dziecka różne zachodnie luksusy (z wyjazdami włącznie), lecz im nie smakowały… chęci ani ciekawość nie doPiSywały… Ta klika po prostu tak ma…

 102. pak4 Says:

 103. basia Says:

  Lecz czy on dysponuje słuchem, ten obecny lokator Pałacu z Żyrandolami?

 104. pak4 Says:

  Takie tam obrazki, które trącą polityką i nie mam gdzie ich wrzucić:

 105. pak4 Says:

 106. pak4 Says:

 107. pak4 Says:

 108. pak4 Says:

 109. basia Says:

  Ojej, zewsząd skojarzenia, zewsząd strachy… 😮

 110. TesTeq Says:

  Przyszedł zewsząd, poszedł wszędzie.
  Wszystko było, nic nie będzie…

 111. basia Says:

  Wieszcz wieszczy zbyt złowieszczo, psze Wieszcza! 😮

 112. pak4 Says:

 113. pak4 Says:

  Gdzie się podziali tacy liderzy:

  PS.
  Tak, wiem, pan też miał sporo za uszami.

 114. basia Says:

  Ach… 🙄

  A „hańba” – modne słówko…

 115. pak4 Says:

 116. basia Says:

  Niemcy tak, Amerykanie za to nie… 🙄

  Nb, Donald Trump on fire? 😛

 117. pak4 Says:

  Przepraszam, że z tego zaczyna się robić fanklub Donalda T. (niezue), ale trudno… Fanów ma na całym świecie:

 118. pak4 Says:

  https://www.washingtonpost.com/local/dc-politics/the-white-house-wanted-a-van-gogh-the-guggenheim-offered-a-used-solid-gold-toilet/2018/01/25/38d574fc-0154-11e8-bb03-722769454f82_story.html?utm_term=.3507e2aace1e

 119. wkur--- Says:

  A jaki to ma związek?
  !!

 120. pak4 Says:

  Trociny wszystkich krajów świata łączcie się 🙂

 121. pak4 Says:

 122. basia Says:

  „Trociny wszystkich krajów łączcie się! – Biorę!
  (By podsypać roślinom w ogrodzie! 😈 )

 123. pak4 Says:

  Z FB:
  Najpierw — powoli — jak PAD — ociężale,
  Ruszyła — MaBeNa — po mediach — ospale,
  Szarpnęła symbole i ciągnie z mozołem,
  I kręci się, kręci się Świrski z zespołem,
  I bzdurą przyspiesza, i łże coraz prędzej,
  I nudzi, i buja, żenuje i ględzi,
  A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na sztos!
  Po fejku, po hejtu, po kantu, przez klops,
  Przez Sieci, przez Rzeczy, przez Info, przez PAP,
  I spieszy się, spieszy do tłustych wypłat,
  Do taktu bełkoce i pruka, i paple to:
  Polak to, Polska to, Polak to, Polska to.
  Gładko tak, lekko tak toczy się w żal,
  Jak gdyby to była tandeta, nie V,
  Nie ciężka MaBeNa, zRAZana, zWolskana,
  Lecz fraszka, igraszka, zabawka pawiana.

 124. GK Says:

  Smutne ale dobre.

 125. Niepokorny Plus Says:

  Smutne?

  U mnie śpiewają ptaki.

  Żenię się.

  Dostałem podwyżkę.

  Kupiłem bilet na Kanary.

  Ona
  uśmiecha się ze smartfona.

  Reszta
  to betka letka.

 126. pak4 Says:

 127. basia Says:

  Tak…

 128. pak4 Says:

  Szkocja w trocinach 🙂
  http://www.novinite.com/articles/187749/Plush+Tiger+Sighting+Spurs+45-minute+Standoff+with+Scottish+Police

 129. basia Says:

  Nb, skąd ja znam tego tygrysa? 😆

 130. zawada Says:

  Tygrysy Europy, Tygrysy Azji, Tygrysy Olimpiady… 🙂

 131. pak4 Says:

  Około 60 spiskowców postanowiło zasztyletować Juliusza Cezara. Koniec końców zadano mu 23 ciosy, z czego tylko jeden okazał się śmiertelny. Jak widać już wtedy większość grupy projektowej w ogóle nie ogarniała swojej roboty, a ewentualny sukces całego przedsięwzięcia i tak zależał od team leadera.

 132. pak4 Says:

 133. basia Says:

  Grunt to uśmiechnąć się… czasami… 🙂 🙄

 134. pak4 Says:

 135. basia Says:

  Hmmm… to ja może podziękuję za takie nominały… 😕

 136. pak4 Says:

 137. pak4 Says:

 138. basia Says:

  Taaakkk!… 😆 😆

 139. pak4 Says:

  To nie miało być polityczne, ale skoro każda wzmianka o kaczce wywołuje takie reakcje, to nie mogę wrzucać do kolorowanek…

 140. pak4 Says:

 141. basia Says:

  Nieeeee… 🙄

 142. pak4 Says:

  Księgarnia w Kamiennej Górze przygotowała się na wizytę prezydenta w mieście 😀

 143. basia Says:

  Brawo, Kamienna Góro! 😎

 144. pak4 Says:

 145. basia Says:

  😀 ❗

  …Najpierw wpatrywałam się wnikliwie, czy aby twarz nie podstawiona… 🙄

 146. pak4 Says:

 147. basia Says:

  😆 — Tak właśnie, niech żyją domowi spin-doktorzy 🙄

 148. pak4 Says:

  Rosjanie po zwycięstwie Putina:

 149. basia Says:

  Hmmmm… 🙂

 150. pak445 Says:

 151. basia Says:

  Za oknem wiosenna świetlistość, więc najciemniejsze żarty ogląda się jakby… odważniej… Poza tym 😕

 152. pak4 Says:

  Coś optymistycznego 🙂
  https://www.polskieradio.pl/8/688/Artykul/2075546,Lawrence-Foster-w-Polsce-jest-wielu-wspanialych-mlodych-artystow

 153. basia Says:

  Tak!
  Sztuka nas ocali!

  Gdzież jest, poeto, ocalenie…

 154. pak4 Says:

 155. basia Says:

  Ech pokusy… 😮 😯

  I nie tylko polskie…

 156. pak4 Says:

 157. basia Says:

  Nie wierzę, zaiste 😉 🙄

 158. pak4 Says:

 159. basia Says:

  Taaakkk… Wszyscy rozumieją, wszyscy wiedzą, jak się ustosunkować… 😉

 160. pak4 Says:

 161. basia Says:

  Ech! Jedni daj i daj, inni weź i weź… 😮

 162. pak4 Says:

 163. basia Says:

  Śmiać się czy płakać? – Wybiorę to pierwsze… 😛

 164. pak4 Says:

  UK w trocinach, bo trzęsienie ziemi ;D
  http://www.iflscience.com/environment/a-devastating-earthquake-hit-england-and-the-brits-reactions-are-typically-hilarious/

 165. basia Says:

  Oh, dear!… 🙄

 166. pak4 Says:

  Czwarteczek, to różne takie, które można odbierać różnie tak… Ale zacznę od religijnych:

 167. pak4 Says:

  Jeszcze piłna nożna… też polityka 😉

 168. pak4 Says:

  Skoro o pokoju na świecie mowa…

  Spieszmy się kochać foki…

 169. pak4 Says:

  Skoro już szargane są symbole, to niech przynajmniej będą szargane z MENem:

 170. pak4 Says:

  Przywódcy Świata:

 171. pak4 Says:

  I polskie podwórko w czeszczynie:

  Oraz w procentach:

 172. pak4 Says:

  I jeszcze XXI wiek, jako XX wiek + I:

 173. basia Says:

  Taaakkk… gdyby te wrzutki znalazły się pod bieżącym wpisem, konkluzja mogłaby brzmieć „nie-tylko-polskie moczary i moczaryzmy”… 😦

  A mniej wprawni w czytaniu nut – porównają sobie początek Hymnu np. tu:

  Click to access broszura_Hymn.pdf

  **** * ****

  A propos Dołów – są jeszcze co najmniej jedne, których nie wykazuje mapa. W powiecie Brzesko 🙂

 174. pak4 Says:

 175. pak4 Says:

 176. basia Says:

  Zdecydowałem… Mogę się dowiedzieć… Tres chic…

 177. pak4 Says:

  Wiem, że piątek, a nie czwartek, ale może niektórym się już przydawać od wczoraj…

 178. basia Says:

  😆 … Świetne!

 179. pak4 Says:

  Mimo poniedziałku… Za to jutro popauzuję — obiecuję!!

 180. pak4 Says:

  ASzdziennik szybszy niż polscy obrońcy…


  A serio, to mam cień nadziei, że się jeszcze pozbierają i coś im wyjdzie…

 181. pak4 Says:

 182. basia Says:

  ASzdziennik super, cytat takoż, biznes pewny… 🙄 😈

 183. pak455 Says:

  Pomeczowe:

  Skład Chorwatów… Może, gdybyśmy mieli jakiegoś Strzeleckiego w składzie, to byłoby lepiej?

 184. pak455 Says:

  Cóż, przynajmniej nie tylko pustaki ceramiczne znadją nabywców:

 185. basia Says:

  I zadziałało!
  – Nawet Maradona – Hand Of God – był ponoć wkurzony… 🙄

  …Nie mówiąc o meczu Ronaldo – Messi
  http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-5871725/Why-Lionel-Messi-failed-shine-Russia-like-Cristiano-Ronaldo-Verdict-panel-say.html

  (Tylko co to wszystko ma wspólnego z Polską w trocinach? 😮 )

 186. pak4 Says:

  Czy wiatr piłkarskiej historii wyrzuci Kolumbię z Mundialu?

 187. basia Says:

  Zapewne… 🙄

 188. pak4 Says:

  Nie Polska, ale podobne rozjeżdżanie się prawicy-lewicy, jako podział w społeczeństwie: https://www.scientificamerican.com/article/how-identity-not-issues-explains-the-partisan-divide/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=sa-editorial-social&utm_content=&utm_term=mind_

 189. basia Says:

  Let’s try to keep afloat… 🙂

 190. pak4 Says:

 191. pak4 Says:

 192. basia Says:

  Filozofia wyższego rzędu… a może nawet rządu… 🙄

 193. pak4 Says:

 194. basia Says:

  Taaakkkk… 😛

 195. pak4 Says:

 196. basia Says:

  A kto to jest ten pan na obrazkach?

 197. pak4 Says:

 198. pak4 Says:

  Brawo!

 199. basia Says:

  Musi być dość wesoło w tym… parlamencie… 😕

 200. pak4 Says:

 201. pak4 Says:

 202. basia Says:

  Fryzury i fryzurki; ogóry i ogórki 😆 🙄

 203. pak4 Says:

 204. basia Says:

  Baloniku mój malutki, rośnij duży, okrąglutki… 🙄

 205. pak4 Says:

 206. basia Says:

  Pod Churchillem, w obliczu zakokonionego Big Bena 🙄 …

 207. pak4 Says:

  Kolejny sukces rządu?
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23689669,polska-urosla-o-1643-hektary.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96

  Z innej beczki:

  I jeszcze innej, tygrysiej:

 208. basia Says:

  Sukces goni sukces… Trumpa też… 😆

  … 🙄

 209. pak4 Says:

 210. pak4 Says:

 211. pak4 Says:

 212. basia Says:

  Swoją drogą jak pyton zaaplikował o 500+ …centymetrów… 🙄

  😀 😀 😀

 213. pak4 Says:

 214. basia Says:

  Tu jest założenie, że w radykalizujących się czasach Lech nie zmieniłby podejścia do praworządności.
  Ale gdyby Lech żył, i Jaro mógłby być normalniejszy…

  Tak sobie gdybać można…

 215. pak4 Says:

  Takie PS. bo widzę, że akcja się spodobała:

  I jeszcze polska sztuka reklamy:

 216. basia Says:

  Suuuperrrr! 😎

 217. pak4 Says:

 218. basia Says:

  😆 [choć to nie jest śmieszne… a przyszła cena… lepiej nie gadać… 😦 ]

 219. pak4 Says:

  Nie jestem fanem, ale infografiki ładne. Choć z #Pudelka 😀

 220. pak4 Says:

 221. basia Says:

  Taaakkk — ładne i przejrzyste.

  Lecz fani (opcji, stryja, itp.) i tak będą pomstować na niemoralność całego dookolnego świata z jednoczesnym żarliwym apelowaniem, by tę akurat ladacznicę zostawić w całkowitym i zasłużonym spokoju…

  Mówią, że dziecię zostanie Lechem-Jarosławem… – bieeedny biologiczny tatuś!…

 222. pak4 Says:

 223. pak4 Says:

 224. basia Says:

  Podgłośnione radio… Człowiek wierzący… Ech!…

 225. pak4 Says:

  https://tatromaniak.pl/aktualnosci/tego-jeszcze-nie-bylo-podczas-sesji-slubnej-w-tatrach-mlodzi-odpalili-race-dymne-film/

 226. basia Says:

  Taaakkk… 😮

  Swoją drogą taaaka kasa (150 PLN) za poślubne sfotografowanie się w Tatrach?!!! — Akurat!!! 😛

 227. pak455 Says:

  To nie jest prawdziwy kandydat. Choć…

 228. pak455 Says:

  Czego kto czeka i o czym śni…

 229. basia Says:

  😮 😯

 230. pak4 Says:

  Na jakiś ftoreczek — Marta Kaczyńska jako postmodernistyczna katoliczka-feministka: https://kulturaliberalna.pl/2018/08/31/marta-kaczynska-feminizm/

 231. basia Says:

  Ojeeeeejjj! — kto by się spodziewał?!!! A to bida, a to klęska!

  …A co na to Turoń?
  …Znaczy Toruń?

 232. pak4 Says:

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23859438,chcieli-wypozyczyc-krzyz-z-giewontu-mial-uswietnic-impreze.html#Z_Prze

 233. pro-fan Says:

  i kto by przypuszczał?
  https://www.theguardian.com/world/2018/sep/12/russia-linked-2014-wiretapping-scandal-poland

 234. pak4 Says:

  Hm… Piątek o tym pisał w swojej książce o Macierewiczu. Wydanej w czerwcu ub. roku.

 235. basia Says:

  …Lecz gdy pisze zagraniczna gazeta (nawet jeśli nie francuska 😉 ) — wówczas rzecz nabiera międzynarodowej mocy. Względnie słabości… 🙄

  Nb, wypożyczanie krzyża też mocne… 🙄

 236. pak4 Says:

 237. basia Says:

  Ha! — Zaiste!

  (…Czego to ludzie nie wymyślą…)

 238. pak4 Says:

 239. pak4 Says:

 240. basia Says:

  Obalić… Bułeczka z masełkiem?

 241. pak4 Says:


  Mnie przekonał 🙂


  W sumie też, ale nie mój okręg wyborczy 🙂

 242. basia Says:

  Taaaakkk… Na kogo by tu, panie, na kogo?…

 243. pak4 Says:

 244. basia Says:

  …to mi wygląda na łamanie pozagrobowej ciszy wyborczej 😛 🙄

 245. GK Says:

  Dowcip pierwszorzędny.

  Cieszę się, że nie widzę u B. hurraoptymizmu. Bo nie ma podstaw, na razie.

 246. Yankee Says:

  Polacy to naród niewdzięczników. Żegnam!

 247. basia Says:

  GK, najfajniejsze jest to, jak ciemne kraczory, wieszczące jeszcze tydzień dwa temu, że czeka nas 30-40 lat panowania „tamtej opcji”, przyciemniające i dołujące innych czy trzeba czy nie — teraz skaczą pod niebiosa i toasty wznoszą bo gdzieś tam ktoś tam znokautował kogoś drugiego i to już w pierwszej turze…
  Spokojnie…
  Rozumu. Analizy. Cierpliwości.
  Trzeba 🙂

  Yankee, uhmmm. Nie doceniają, kiedy im dobrze i bezpiecznie. I komu/czemu to zawdzięczają.
  Zamiast na rzecz pospolitą pracować z całych sił, kapitał własny i cudzy sprowadzać – emigrują, sobkują i jeszcze się mądrzą zza granic.
  Głosują na zasadzie „piłujemy gałąź, na której siedzimy”…
  I tak dalej…
  Ale spoko – innej ojczyzny nie będzie, innych rodaków nie będzie…
  Innych… … …
  Choć może z czasem zmienią się trochę na lepsze.
  Niektórzy… 🙂

 248. GK Says:

  @basia, Rozumu. Analizy. Cierpliwości.

  zwłaszcza elementarnej równowagi, niepopadania w skrajności.
  bo jak „kraczor” ;), skaczący za kilka dni z radości z powodu błahostki, może mądrze głosować?
  jak mądrze żyć?

  @Yankee, z ksywy wnioskuję, że zasadnicze „Pożegnanie z Ojczyzną” zagrałeś w momencie opuszczania kraju. każde kolejne „żegnam” jest po prostu słabe.

 249. basia Says:

  Noi żyje niemądrze, noi są efekty, jest przygnębiony i dalej kracze, coraz bardziej (bo postrzega całą rzeczywistość przez pryzmat samego siebie, własnego samopoczucia)… — samonakręcająca się spirala w dół…

 250. pak4 Says:

 251. pak4 Says:

 252. basia Says:

  Ha! 😉 😆

 253. pak4 Says:

 254. basia Says:

  Rządowa wygląda najbardziej cało… Czy słusznie? 😛 😈

 255. pak4 Says:

 256. pak4 Says:

 257. pak4 Says:

 258. basia Says:

  Genialne lub prawie… 🙄

  🙂 🙂 🙂 🙂

 259. pak4 Says:

  https://aszdziennik.pl/124595,dramat-polakow-dostali-godzine-pazdziernika-wiecej?fbclid=IwAR0Dw-B2P6t58OBLu5yhLUrBHgILUD9Ay0dmecCwl7TBt1FuLHoGUqcewWg

 260. basia Says:

  😆 😎 🙄 😆

  Zacytujmyż to epokowe doniesienie:

  Do tragicznego wydarzenia doszło w całej Polsce między godziną 2 a 3 w nocy. Mieszkańcy kraju zostali brutalnie zaatakowani przedłużeniem października o dodatkową godzinę.

  Zmiana czasu obowiązuje w 70 krajach na świecie, w tym w niemal całej Europie. Dla nikogo jednak nie jest ona tak krzywdząca jak dla mieszkańców naszego kraju. 38 mln Polaków musi się zmierzyć dziś z krzywdzącym faktem – mają do przeżycia godzinę więcej października w Polsce.

  Deszcz, wiatr, brak słońca i umierające liście. Gdyby grypa żołądkowa była porą roku, byłaby jesienią. A o 3 w nocy, niczym za sprawą okrutnego żartu, zegarki cofnęły się o godzinę, przedłużając agonię trwania w tym pogodowym syfie.

  – Ta dodatkowa godzina to dla mnie jak cios w plecy – mówi wyczerpanym głosem 27-letnia Kamila. – Byle do pierwszego śniegu, wtedy będzie trochę lepiej, prawda? PRAWDA?

  – Kto o zdrowych zmysłach zgodził się zamienić godzinę wiosny na godzinę TEGO?! – dopytuje się 34-letni Szymon.

  – A ja tam lubię jesień! Liście tak pięknie wyglądają i jest dyniowe latte i Halloween! Uwielbiam Ha… – zaczęła 24-Justyna, ale zobaczyła wzrok reszty Polaków i się zamknęła, tak jak powinna.

  🙄 🙄 🙄

  Powiem tak:
  Bywam, i owszem, pogodopatą czy inną łopatą…
  Ale…
  Nawet gdy dziś miało się rozpogodzić o 10:00, a tu wychodzimy z kościoła o 11 i leje 3x bardziej, niż gdyśmy wchodzili o 9:55…
  — Ileż jest powodów do radości!!!!!

  – parasol mamy
  – za chwilę herbata z wafelkiem i czymkolwiek ktokolwiek chce (a nawet z czymś mocniejszym gdyby ktoś mógł nie musieć już nigdzie ruszać silnikowo i rowerowo… dzięki pogodzie!!!)
  – poczytać można do woli (kaloryfer podkręcić nie wstyd i nie antyeko-ekscesizm)
  – powspominać wczorajszą imprezę
  – i ucieszyć się, że nocne podróże na nią i z powrotem przebiegły o niebo albo dwa nieba lepiej, niż meteoszamani wieszczyli, iż
  – że się uczestnicy zogniskowali na karaoke-śpiewach, innych śpiewach, swawolach i tanach, a nie na podziwianiu nowej wypasionej altany (co by się niewątpliwie zdarzyło w inną aurę)…

  – powspominać z innymi oblężone Targi Książki (Polacy nie czytają i nie interesują się rynkiem księgarskim… niewątpliwie-naturalnie — tak nam trują od lat nieuleczalne mękoły)

  – i cieszyć się, i cieszyć się…
  Memento vitae, tango memento vitae…

  – …inni będą tak czy owak przytruwać za siebie i za nas… 😕

 261. GK Says:

  „W ówczesnym okresie…”

  Mistrz i Małgorzata:

  https://www.wykop.pl/link/4629451/najlepsze-momenty-z-przesluchania-donald-tusk-vs-malgorzata-wasserman/

 262. pak4 Says:

  Wersja skondensowana: https://www.youtube.com/watch?v=ajpvjQITFtQ

  Z innej beczki:

 263. basia Says:

  W wersji skondensowanej jednak nie wszystko jest… 🙄

  „…umiem…” — bossskie! 🙂

  Dzięki!! 🙂 🙂

 264. pak4 Says:

 265. basia Says:

  Dodałabym jeszcze „Who was Who in PiS-land”…
  — Koniecznie! — Zebrać, zapisać, scharakteryzować wszystkich tych młodych zagończyków (nie mówiąc o większych siepaczach)… bo ludzie krótką pamięć mają, oj, niestety!… Zbyt wygodnie-krótką jakby… 😦

 266. pak4 Says:

  Dowcip rosyjski, ale z potencjałem szerszym:
  „Las kurczył się gwałtownie, ale drzewa nadal głosowały na siekierę, ponieważ jej rękojeść była drewniana i myślały, że jest jedną z nich.”

 267. basia Says:

  Oj dobre, dobre!…

  To jeszcze do kompletu po-poniedziałkowo:
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/donald-tusk-przed-komisja-ds-amber-gold-memy-po-przesluchaniu/cdlhzew

 268. GK Says:

  Wersja półgodzinna

 269. basia Says:

  Donald Tusk zaiste w doskonałej formie.

  Zresztą od zawsze sprawnym retorem (i generalnie – politykiem) był.
  Umiejącym (a kto wie, czy nie lubiącym) funkcjonować „na kontrze”…

  Natomiast „Małgośka”… Hmmm, że to dziewczę tak daleko zaszło, a tak beznadziejne jest, na tylu polach, w tym zawodowo-warsztatowym… — Jak prawnik w co najmniej drugim pokoleniu może mieć elementarne problemy z wymową samogłosek nosowych?

  Lecz przedostatnio był precedens, że utrącony w wyborach na Prez. Krakowa niedorobiony prawnik przerzucił się na nieco wyższą fuchę. Z pozytywnym skutkiem niestety. Więc pewnie przed Wassermannówną szansa…

 270. Tom Says:

  Eh… brawo panowie… 😦
  https://www.theguardian.com/world/2018/nov/09/fears-of-violence-as-polish-state-intervenes-in-nationalist-march

 271. basia Says:

  Ech… — Taka okazja do promocji Kraju nie tylko zmarnowana (już to jest zbrodnią!), ale zamieniona w antypromocję!!!

 272. pak4 Says:

  Na tapczanie siedzi Szydło
  Nic nie robi to straszydło
  „O, wypraszam to sobie!
  Jak to? Ja nic nie robię?
  A kto limuzynami się wozi?
  A kto modli się do Bozi?
  A kto ”Nam się należy” propsował?
  A kto w Brzeszczach drogę zbudował?
  A kto CASĄ latał?
  To ja Beata!

 273. basia Says:

  …Jakie straszne to wierszydło!
  …no cudownie-okropne! 😎

  *** * ***

  A ja od kilkunastu dni zachwycam się cudownie-okropnym lokalnym celebrytą politycznym…
  Czemu dałam wyraz już na początku powyborczego tygodnia*, pod świeżym wpływem wizyt na cmentarzach Salwatorskim i Tynieckim (gdzie spoczywają odpowiednio: Redaktor Senator Krzysztof Kozłowski i wielu ważnych Tygodnikowców i Znakowców z Redaktorem Jerzym Turowiczem na czele).

  Aliści nie wiedziałam wówczas „wszystkiego” o naszym Panu Prez!
  Przedwczoraj podesłano mi (w ramach rozważań nad naszym nieszczęsnym naziolstwem => „od kamyczka do rzemyczka, od rzemyczka do koniczka”) ciekawy tekst archiwalny o Bernardzie-Bolesławie Tejkowskim (znanym mi towarzysko na zasadzie „przyjaźniłam się z kimś, kogo powinowaty jest bliskim krewnym BT”) —
  http://krytykapolityczna.pl/kraj/sto-twarzy-benka-tejkowera/

  I co tam widzę?

  Także jego poniesie fala społecznej aktywności, którą zrodziła Solidarność. Jego grupka nabiera kształtów organizacyjnych 10 października 1981 roku, kiedy to w Domu Kultury na Ochocie powołuje do życia Polski Związek Wspólnoty Narodowej. Przewodniczącym zostaje oczywiście Tejkowski. Do władz trafia też późniejszy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wtedy prawnik i dyrektor Instytutu Religioznawstwa UJ. Z Tejkowskim poznali się w latach 70., kiedy Majchrowski pracował nad dziejami ugrupowań rodzimowierczych w Polsce. Po stanie wojennym profesor wycofuje się jednak z tej aktywności.

  Nieźle, nieźle — Od sasa do lasa!!! …panie profesorze…

  ______
  * Najzabawniejsze z tego wszystkiego jest, iż 4 (cztery) lata temu w drugiej turze jedna taka oddała głos nieważny. Po raz pierwszy w swej wyborczej karierze. Bo z jednej strony znane jej były skutki rozmaitych majchrowskich sitw, zastojów, inercji i w ogóle… Z drugiej zaś… kontrkandydat…
  Tym razem… To samo nazwisko wybrane zarówno w pierwszej jak i w drugiej turze. I „nasz” zwycięża! — Ha, ha, ha! 😈

  Na pociechę powtarzałam sobie anegdotę przeczytaną bardzo niedawno we wspominanej tu dopiero co książce o Turowiczu „Gen ryzyka w sobie miał…”
  Kozłowski przywołuje politykę redakcyjno-autorską „Tygodnika” w latach 80.:

  Krzysztof Kozłowski […] Nie baliśmy się kontroli finansowej, ale kontroli, która była nakierowana wyraźnie na poszukiwanie nazwisk. Z trudem dochodzili do tego, kto kryje się pod pseudonimem. Wie pani, jeśli pisał do nas dość liczne teksty przez lata pierwszy sekretarz Podstawowej Organizacji Partyjnej [PZPR – dop. BM] na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, to sama pani rozumie, że wolał nie robić tego pod własnym nazwiskiem. Używał na łamach dwóch czy trzech fikcyjnych na zmianę, by jedno powtarzające się zbyt często nie wydawało się podejrzane. Pisał ciekawe historyczne teksty o dwudziestoleciu międzywojennym. A dzisiaj mówi o sobie: „Ja, prezydent miasta wychowany przez „Tygodnik Powszechny””…

  Joanna Podsadecka Tym autorem był prezydent Krakowa – Jacek Majchrowski?

  K.K. Tak. Zresztą mówiąc o tym, że nam coś zawdzięcza, mówi prawdę, bo go hołubiliśmy. Wysłaliśmy go na stypendium do Włoch. Emigranci rzymscy krzyczeli na nas, że jakiegoś komucha przysłaliśmy, a my na to, że trzeba miec ludzi rokujących, a niebędących po naszej stronie.

  Ach ci rokujący, ach te rokowania… Z samym sobą, z samą sobą… też…

 274. pak4 Says:

 275. pak4 Says:

  – Lubisz tofu?
  – Ao to jest?
  – To jest japoński ser sojowy.
  – Przecież to nie ser! Prawdziwy ser jest wytwarzany z mleka w proszku, skrobi i oleju palmowego.

  – Za co się przebrałeś na Halloween?
  – Za wezwanie do zapłaty zaległego VAT.

  Dwaj Żydzi pojechali do Chin i odwiedzili Wielki Mur Chiński.
  – A jak myślisz, Abram, dlaczego potrzebują tak długiej ściany płaczu?
  – Czego chcesz; półtora miliarda ludzi!

  ***

  Od 32 min?

 276. pak4 Says:

 277. basia Says:

  Piękny i Tusk, i pomidory… i w ogóle!

  Ale tofu nie należy do strocinowanej Polski — my tu mamy od zawsze najautentyczniejsze oscypki z krowiego mleka, nie żadne tam palmowo-sojowe oszukaństwa! 😐

  🙂 🙂 🙂 …

 278. pak4 Says:

 279. basia Says:

  😀 🙄 😉

 280. pak4 Says:


  (Ja tu sobie żartuję, ale że przechodziłem szkolenia CBA to się czuję… ćwierćekspertem. I tak więcej od dziennikarzy, nawet opozycyjnych. Otóż Marek Chrzanowski złamał WSZYSTKIE zasady antykorupcyjne. „1%” to wierzchołek góry lodowej. Powinien wylecieć za samo zaproszenie, albo za instalowanie „szumidła”. Jeszcze to spóźniające się CBA by zabezpieczyć materiały… To wszystko wygląda na przyzwolenie na łamanie prawa ze strony służb
  i kierujących nimi.)

  No to dla odprężenia, gra komputerowa na weekend:

 281. basia Says:

  Ech…

  I jak w takiej sytuacji grać w odprężenie?… Nawet przy piąteczku i zapiąteczku?… 😮

 282. pak4 Says:

  Krąży, choć czy autentyk?

  Z działu zagranicznego:

 283. basia Says:

  Drugie rewelacyjne! — 😆

  …A to oni znają dowcipy o polskich milicjantach? 😆

  Bo pierwsze mało śmieszne! 😐 😉

  Ale drugie… 🙄

 284. pak4 Says:

 285. basia Says:

  Ależ naturalnie!… 😆

  (Chłopca wyobrażam sobie w szkole w Kőszeg…)

 286. pak455 Says:

  Było?

 287. basia Says:

  😆 😆 😆

  Śpieszmy się oglądać i zaśmiewać… — Bo za chwilę IKEA urządzi dowcipnisiów… No cheba zeby mieli pocucie humora… 😛

 288. Bardzo Pretensjonalny Anglofil Says:

  https://www.theguardian.com/world/audio/2018/nov/21/donald-tusk-russia-plane-crash-changed-poland

  Kto lubi.

 289. pak445 Says:

 290. basia Says:

  Anglofilu, bardzo dziękuję za link, naprawdę dobrze mieć pod ręką takie rzeczy… Lecz nie wiem, kiedy odsłucham… Smoleńszczyzna od dawna ponad moje siły…

  Paku445, Polska w… wiadomo… Lecz Jukej, oni to dopiero… I jak to było możliwe…

 291. pak445 Says:

 292. basia Says:

  A najlepiej mieć kontaktki
  Po linii ojca i matki

  🙄

 293. Tom Says:

  Z ojca na syna – Polska w trocinach! 😦

 294. basia Says:

  Na posadki córy też ostrzą pazury… … … 🙄 😕

 295. pak4 Says:

 296. basia Says:

  Aszsz eleganckie lejdisy… 🙄

 297. pak4 Says:

  Czyżby jutro w kioskach:

  Królowa to ma klawe życie 😉

  No i prośba odręczna:

 298. pak4 Says:

  Różni się biorą za spisywanie różnych rzeczy:
  http://www.panstwo-pis.pl/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

 299. basia Says:

  Oj, potrzeba podobnych zestawień (zaistnienia, rozpropagowania) — i to w wielu dziedzinach!
  Dzięki!

 300. pak4 Says:

 301. GK Says:

  podobno w życiorysie Vlada od niedawna niewolno napisać, że miał żonę. 😆

 302. basia Says:

  W Wiki wciąż stoi, że miał i jak miała na imię… Ale już o kochankach ani widu, ani słychu (ani pisu…) 🙄

 303. pak4 Says:

 304. pak4 Says:

  Taka se gupaffka:

 305. basia Says:

  I które śmieszniejsze, i które? 😮

  I który śmieszniejszy, i który? 😯

 306. pak4 Says:

 307. pak4 Says:

 308. basia Says:

  Jaka dziwna warga (u Melanii)… I wszystko inne dziwne… Dziwny jest ten świa-at!… 🙂

 309. pak4 Says:

 310. basia Says:

  Taaakkk…

  Ja też w ten sposób (i na podobne sposoby) niejednokrotnie naruszyłam uczucia pana JK, tyle, że on może nie wiedzieć o tym…

  W razie czego już składam na koszulkę z nadrukiem… 🙄

 311. pak4 Says:

 312. basia Says:

  Czy w trocinach… hmmm…

  W labiryncie, w sieci…

  Od początku miałam swoje bardzo zdecydowane przeczucia 😉
  …ale malowniczość tej drogi… Niessamowiteee!

 313. pak4 Says:

 314. basia Says:

  Cudne i zabawne…
  Tylko czy śmieszne? 😮

  *** * ***

  I nigdy nie zapomnijmy, kto…
  trzynastego grudnia spał aż do południa

  (Ja zostałam pobudzona między siódmą a ósmą… ze smacznego, zimowego snu dziecięcego… gdy w sypialni chłodnawo już, ale kołdra puchowa przepysznościowa… a pobudzona zostałam przez rozmowę Rodziców w kuchni, ton ich głosu ściszonego tak jakoś dramatycznie napięty… … …)

 315. GK Says:

  UK w trocinach też 😉

 316. basia Says:

  Ach, prostsze jednak, niż infografika Paka4 z 11.12! 😮

  Nb, dajesz ze źródła pt. Daily Mail. Znamienne. Bo nie wiem, jak The Sun* (na oko wersja elektroniczna wygląda na nieco krytyczniejszą); The Daily Mail stał przy Teresie z pewnością…
  …A teraz będzie… kto wie, co będzie…
  Ale jak się już kłócą o Brexit byli piłkarze – widać jak podzielone jest społeczeństwo… Tamto też… Strach się bać!

  https://www.thesun.co.uk/news/brexit/7971165/gary-lineker-chris-waddle-peter-shelton-and-peter-reid-at-war-over-brexit-as-eu-fever-spreads-through-england-world-cup-1990-squad/

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6491571/England-legends-Gary-Lineker-Peter-Shilton-clash-Brexit-Jacob-Rees-Mogg.html

  https://www.bbc.com/news/uk-politics-44957901 (GL backs Brexit referendum campaign)
  _____
  *w dawniejszych czasach, np. 2. połowa lat 90., kogo poparł ten szmatławiec, ten wygrywał wybory…

 317. pak4 Says:

 318. basia Says:

  Taaakkk… 😉

  Taaakkk… 🙄

  Taaakkk… 😆

 319. pak4 Says:

 320. basia Says:

  …dla zaawansowanych… 😉 😎

 321. pak4 Says:

 322. basia Says:

  Oh, yes!… 😉 😎

 323. pak4 Says:

  https://noizz.pl/nauka-i-technologia/lista-najgorszych-hasel-2018-roku/d0n82tq?fbclid=IwAR1-YNH9-NXT5T2qZOqF1gQ7mzkYNbRMMRZEDb4JU8trhzvKMycQJFg3KXQ
  Piszą, że aż 3% użytkowników używa hasła: 123456…

 324. basia Says:

  nooo takkkk… 🙄

 325. pak4 Says:

 326. basia Says:

  Bywają w życiu trudne sytuacje… 🙄  😆

 327. pak4 Says:

 328. basia Says:

  Wesoła zmiana… 😛

 329. pak4 Says:

 330. basia Says:

  Takkk… Nawet Daily Mail ich sprawozdawał… 🙄

 331. pak4 Says:

  Wieści niezweryfikowane:

  1. „Koszt pożegnalnej kolacji dla Andrzeja Rzeplińskiego tuż przed jego przejściem w stan spoczynku. Katering: 4350 Całość, razem z pamiątkowym piórem dla Rzeplińskiego kosztowała 9920 zł.

  Dublerzy TK i KRS debatują o niezawisłości sądów, moderuje Wildstein. Katering za 47 tys, raczono się zupką rakową i roladą z kapłona z jarmużem, karmelizowaną gruszką i chilli, koszt całości prawie 250 tys.”

  2. „Warto odnotować, iż zadane Putinowi w czasie konferencji prasowej pytanie czy się jeszcze kiedyś ożeni, zadał korespondent Narodowej Grupy Medialnej, której szefuje Alina Kabajewa…prywatnie domniemana kochanka Putina.”

  Koniec newsów.

 332. basia Says:

  Koryto plus w akcji… poniekąd tu i tam… 🙄

 333. pak4 Says:

 334. basia Says:

  Ech… Moc wspomnień, moc wspomnień — Noblista Pokojowy, wojna na górze… 🙄

  Bo ten drugi to… iiii… szkoda…

 335. pak4 Says:

 336. basia Says:

  Taaakkk… tam się wszystko zaczęło!… 😆

  A tymczasem my zaczniemy nowy wątek, by się łatwiej ładowało —
  — Zapraszam do trocinkowej KONTYNUACJI

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: