Gdzie marchewka?

Teraz nasze społeczeństwo jest dość obojętne na problem otyłości. Myślę, że gdybyśmy chociaż wprowadzili system kontroli masy ciała i dali jakąś nagrodę tym, którzy ją utrzymują na prawidłowym poziomie, np. w postaci mniejszych składek na ubezpieczenie zdrowotne, to już byłby efekt. Bo jakąś nagrodę trzeba dawać. Kiedyś w Szwecji zauważono, że kadra oficerska tyje na potęgę, 80 procent miało nadwagę czy otyłość. I zdecydowano, że tym, którzy będą utrzymywali prawidłową masę ciała, podniosą miesięczny żołd o 30 procent. Po trzech latach nadwagę miało tylko 15 procent.

Całość

I pytanie drugie – o marchewkę dla rodziców

Komentarzy 16 to “Gdzie marchewka?”

 1. pak4 Says:

  [Polityka:] Ja dodam, że jednym z powodów zniechęcenia do PO w poprzednich wyborach parlamentarnych, była próba wprowadzenia wymogu odpowiedzialnego żywienia w szkołach. Rozbiło się o gusta i niekompetencje kucharzy. No i nie było marchewki. To znaczy była, ale nie tak jak trzeba.[/Polityka]

 2. basia Says:

  Strasznie, strasznie niska jest żywieniowa świadomość statystycznego rodzica… Polskiego, brytyjskiego, amerykańskiego…

  A gdzie jeszcze od w miarę adekwatnej świadomości do zmiany diety?… Zmiany na tyle zinternalizowanej, by stała się nowym stylem życia jednostki… rodziny… Radością i satysfakcją a nie wyrzeczeniem i męczarnią… — Oj daleeeka droga!

 3. zza płota Says:

  Pak4,
  nici ze „zdrowego” gotowania w szkołach, gdy w domu będzie zły przykład. J. Oliver próbował i poległ, to polegnie każda kucharka.

  czzasem rodzice szukają przyczyn braku koncentracji u pociech wszędzie, tylko nie w niezdrowym śniadaniu ze zbyt dużą ilością cukrów prostych.
  w przypadku dzieci w wieku szkolnym powinien być zakaz, piszę, z-a-k-a-z, spożywania jakichkolwiek słodyczy aż do pory obiadowej. w dni nauki, w inne niech już mają jak bardzo chcą, ale sensowny rodzic na to nie pozwoli, bo wiadomo, złe nawyki podchodzą łatwo, odchodzą trudniej.

 4. basia Says:

  …A potem nauczyciel musi opanować taką grupę, gdzie jedno-dwoje nabuzowanych może rozwalić robotę, co dopiero więcej…

  Przypomnę, że rozmawiamy o drugim linku… 🙂

 5. nudysta Says:

  tak

  powimmi

  rozdawac
  marchewki

  za
  szczuplosc

  na
  nagich
  plazach

 6. Bajpasowiec Says:

  To ja poproszę kiszone ogórki! 😛

 7. GK Says:

  Dla mnie kilo nektarynek dziennie!

 8. Obserwator2 Says:

  Dwa kilo lodów
  Na dzień taki jak ten

  dzień taki jak ten

  dzień taki jak ten!

  Może się z Wami podzielę………….. 😉

 9. pak4 Says:

  @Obserwator:
  [Polityka:] Takich, jakie Putin kupil Erdoganowi? I czy panowie, nie za bardzo sie rozochoca slodkosciami przed praca? [/Polityka]

 10. Kłódka Says:

  Tanio się sprzedajecie 😛

  Ja bym powiedział, że ludziom z BMI 20 – 23 to powinno państwo opłacać ubezpieczenie NFZ. Bo i tak najmniej kosztujemy. I sami wiemy co robić, bez propagandy.

 11. Kamila Says:

  niektóre państwa mają kasę na prewencję.
  i co? 😯
  Just one-third of parents who are informed that their child is overweight or obese accept any help offered to them
  – drugi link notki.

  masz problem, fachowiec chce ci pomóc, a ty?…
  ech ludkowie!

  Her daughter was given chocolate by teachers as a reward. “I was part of our parent-teacher group and remember trying to speak up, saying maybe we shouldn’t have so many sweets,” she recalls. “All the parents thought I was from another planet.”

  i jeszcze

  The trend now is for weight management programmes to call themselves healthy lifestyle programmes, incorporating increased activity, prioritised sleep and limited time on devices into daily routines. “Providing hands-on activities rather than didactic stuff improves uptake and retention,” says Adab. Donin says that the Child Heart and Health Study in England (Chase) of about 5,000 children aged nine to 10 found lower screen time was linked with a lower fat mass index.

  Rather than going on a diet, families might decide to buy a dining table. “We talk about eating slowly with other people, regular meals, portion size, not snacking all the time, turning the TV off, talking to children and giving them lots of praise and rewards. The evidence shows that is the best way to tackle childhood obesity and being overweight.”

  Begum has picked up ideas for how to make being healthy fun, from involving the children in cooking to creating a lucky-dip jar of activity options. “I’ve seen the difference in the kids,” she says. “I used to struggle to get them to bed but now they get tired. Before, I just didn’t think about healthiness.”

  mama musi wiedzieć i notować taki stuff! 😀

 12. Yankee Says:

  Pan z gazety wyborczej mocno przesadza w swoim artykule.

 13. pak4 Says:

  Kiedyś była dieta paleo i dzieci nie narzekały 😛

 14. basia Says:

  …A wczoraj, podczas spaceru wałami Rudawy (m/in) widzieliśmy, jak pan (akurat) wyławiał rybkę (nie dużą, nie małą) i od razu ją wrzucał z powrotem do rzeki zamiast zanieść żonie i dzieciom!
  — Zdrowe czasy paleo odchodzą bezpowrotnie!… 🙄 😉

  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 15. Bardzo Pretensjonalny Anglofil Says:

  Jest tak gorąco, że nie chce się nawet marchewki! 😛

 16. basia Says:

  W takim razie ogóreczka może? — Małokaloryczny i jaki przy tym zawsze cool!… 😎

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: