Keszthely

Polskie portale zbiorczo-wycieczkowe uwielbiają raczyć potencjalnych klientów frazami typu „serce Balatonu bije w Keszthely”.
– Że niby stolyca okolycy i w ogóle wyruszajcie, przyjeżdżajcie.
I to nie to, byśmy podejrzewali używalność klisz, banałów turystycznych, ulizań, podrasowań tylko w ojczystym języku naszym… — Wszędy ich pełno, niekiedy rażą bardziej, co nie przeszkodzi zajść do jednego więcej punktu IT sprawdzić, czy i co mają w ofercie językowej polskiej, jak nas kuszą (bośmy wszak rynek jeśli nie duży, to co najmniej średni, klasę średnią też mamy pokaźną, na co zwrócił uwagę landlord z Opatiji… z zazdrością, że u nich inaczej się uklasowiło).

Do IT prawie zawsze, do kolejnego muzeum marcepanu niekoniecznie. Tak, czas pędzi nieubłagalnie ku świętom, (ehej, jak gwałtem obrotne obłoki…), lecz nie popędzajmy go… jeszcze przez chwilę popercypujmy mody ulicznego wystroju: jak falowo-szałowo następują – prócz ewidentnej ery kłódek gdzieniebądź, mamy fazę kolorowych parasoli rozwieszonych nad reprezentacyjnymi ulicami.

(Pierwsze bawiły, mile zatrudniały umysły i zmysły.)

Team ma rzecz jasna wszystko zatrudnione zawsze. W dniu, gdy spacerował po K, powodów do satysfakcji miał mnóstwo, więc i odbiór był znakomity (zarówno dziedzictwa, jak i infantylizmów, a zwłaszcza pałacowych fontann i gazonów kwiatowych tudzież jeziora-bajora w przedmżawkowej poświacie).
Znakomity z jednym zastrzeżeniem: początek drugiego tygodnia oznacza jużnaprawdę, iżeśmy po połowie wyraju. Dotąd można było stosować księgowościowe sztuczki.

Zdjęcia: Pak4 i basia

[11.9.2017 : Hévíz i Egregy. Kis-Balaton. Keszthely]

Ilustracje – Pak4

Reklamy

Komentarzy 10 to “Keszthely”

 1. pak4 Says:

  Dodam tylko, że Keszthely odwiedziliśmy także dlatego, że przy majowej bytności pominęliśmy jego Ważny Pałac przy objeździe okolicy.

 2. basia Says:

  I co najważniejsze, pałac prezentował się znakomicie… te klomby, etc. … 😉 😎

 3. Przelotny Gość Says:

  Serce nad Balatonem całkiem ładne.

  A nam już bije serce na zimowo – Puchar Świata w skokach się zaczął na sztucznym śniegu, ale i tego „lepszego” dosypało w górach. 🙂

 4. Szpila Says:

  Nuda!

  Mówie wam , nuda!

 5. basia Says:

  Przelotny Gościu, muszę Ci się jednak przyznać, iż wolę listopad suchy, bladopogodny, wciąż-lekkozłoty… Niech nawet z mgiełkami codziennie do południa, jak to tu często bywa… Niech nawet ta pogoda zostanie wykorzystana do bywania na giełdach narciarskich… 😉 😀
  …A dziś pada… tak, jak wczoraj… Dobrze, że nie śnieg… I dobrze, że weekend był tak piękny, jak widać na załączonych obrazkach 😎

  Ale co nuda, o Szpilo przeurocza? — Świat, życie, ludzie, wpis, Węgry, Keszthely, lato w popkulturze, komentarze, Ty sam(a)?… … … 😀

 6. Sokół Staropolski Says:

  Dzień dobry,
  Poczytuję na milcząco, teraz odzywam się, ponieważ mnie zastanowiła prawidłowość a raczej jej brak, odnośnie ilości komentarzy pod poszczególnymi wpisami. Proszę państwa komentujących, to zastanawiające, że jeden artykuł (lub jego brak, jak w przypadku niedzieli) może mieć 24 komentarze, a inny, ambitny, tylko 5.

 7. wkur--- Says:

  Jedni piszo inni czytajo

  Jak sie nie podoba to dopisac 10 wpisow tam gdzie sie podoba

  OK?

 8. basia Says:

  Nie ma tu i być nie może żadnej prawidłowości. Dyskusyja się rozwija spontanicznie, czasem chaotycznie, niekiedy dygresyjnie, kiedy indziej abstrakcyjnie, nawet absurdalnie. Taka jej uroda.

  Jeśli to dla kogoś ważne – wpływać na liczbę komentarzy (cóż to za miernik ważkości bądź wartości wpisu?… 😮 ) można proponując samemu treści i styl, jakie (jak oceniamy) pociągnąć mogą za sobą odzew czytelników. Zapraszam, zachęcam 🙂 🙂

 9. TesTeq Says:

  Dygresyjne?
  Abstrakcyjne?
  Absurdalne?
  Ja proszę bez wycieczek ad personalnych. Wystarczą wycieczki krajoznawcze. Proszę mi tu nie uderzać pięścią w stół, bom nie nożyczki! I nie walić kijem w klatkę, bom nie małpa w niej!

 10. basia Says:

  😀 ❗

  A gdyby dodać, iż te komentarze DAA moga być wielce inspirujące, kształcące, umysł i wyobraźnię poszerzające, wspólnotę budujące, przyjemną i pożyteczną rozrywkę stanowiące, … ❓ 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: