Lis w wielkim mieście

● Zgłoszenia o chodzących po mieście lisach, nawet w centrum Głogowa, mieliśmy także od innych osób. Lisy można spotkać koło dużego ronda w centrum.
Widziałam tam tego lisa już kilka razy – opowiedziała nam głogowianka. – Spokojnie sobie szedł i na mnie patrzył, nawet się za mną oglądał gdy przystanęłam. Chciałam mu zrobić zdjęcie, ale wtedy uciekł. Poszedł w stronę ul. Keplera. Na początku myślałam, że to pies, bo miał taką ciemną sierść, ale potem patrzę, a on ma kitę zamiast ogona.

Gazeta Lubuska

● To, że lisy zadomowiły się na terenie Lublina, wiadomo od dawna. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do przypadków, że zwierzęta te, praktycznie wchodzą do mieszkań.
Widok lisów na lubelskich osiedlach nikogo już nie dziwi. Zwierzęta skuszone łatwym dostępem do pożywienia, przestały się obawiać ludzi. Co więcej, mieszkańcy także zaczynają się do nich przyzwyczajać i przestają zwracać uwagę na ich obecność.
Były już przypadki, że lisia rodzina bawiła się na jednym z placów zabaw, w innym miejscu zamieszkała w ogródku, czy też regularnie odwiedzała balkon wykradając pożywienie. Tym razem nasi czytelnicy zauważyli lisa spacerującego po dachu przy ulicy Jantarowej jak też żyjącego w dobrej komitywie ze sroką, przy jednym z bloków na ul. Wallenroda.

Lublin112

● Błąkający się po piętrach budowanego przy ulicy Grzybowskiej wieżowca lis wzbudził spore zainteresowanie internautów tvnwarszawa.pl. Dostaliśmy zdjęcie kolejnego, który zadomowił się na Żoliborzu. Straż miejska informuje, że w tym roku odłowiła już 30 tych rudowłosych zwierząt.
„Na Żoliborzu, na garażu, na terenie klubu sportowego przy Potockiej też mieszka lisek. Straż Miejsca powiedziała, że to normalne i nie będzie interweniować. Lisy na stałe zadomowiły się w mieście. Ten na zdjęciu nie boi się ludzi” – poinformował użytkownik tvnwarszawa.pl

TVN Warszawa

● Lisy buszują w mieście. Łódzkie kury w zagrożeniu. Do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łagiewnikach trafił młody lis, który… wpadł do grobu na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej. W Łodzi jest coraz więcej lisów. Coraz częściej są widywane nie tylko w okolicach kompleksów leśnych, ale nawet w centrum.

Express Ilustrowany

● (NIE)pożądani mieszkańcy – lisy. Podobnie jak kuna domowa, stały się konkurencją dla… kotów, gdyż polują na szczury i myszy, zdarza się też, że zgodnie z lisią naturą podchodzą również do domostw, aby zapolować na kury.

Zwierzęta w Radomiu

3.6.2017 (basia):

Z dziczą przebiegle podchodzącą cywilizację aktywny ludź ma do czynienia od dekad i nawet repetytywnie. Na początku daje wyraz co poniektórym olśnieniom, potem się (mu to) znudza.
Lecz przedwczorajszy close encounter… — nie to, że oko w bliskie oko: zwierz nie tylko jest, stoi, gapi się bezczelnie i szyderczo po drugiej stronie nieszerokiej szosy, lecz i bawi się w chowanego gdy ludź chce zapolować (ma do tego święte prawo, poza tym bezkrwawo – niewygórowana wszak satysfakcja za wszystkie kury porwane mamie i sąsiadom!)… A jeszcze – o perfidio wysublimowana! – podbiega toto na mniej niż dwa metry gdy spotkaniu przyglądają się po dwa (rozbawione) auta z każdego kierunku, nie licząc rowerzystów mknących w dół po tyniecko-skawińskich serpentynach.
I – szczyty wszystkiego! – tyle czasu, a i tak ujęcia będą nieostre.

Wredota! — Zapozować jak PB przykazał! Nie spoufalać się! A kysz!

Komentarzy 17 to “Lis w wielkim mieście”

 1. Krakowianka Jedna Says:

  Basia ostatnio pisze dniem i nocą?

 2. pak4 Says:

  Podłączy się, czy nie?

 3. TesTeq Says:

  A miało być bez polityki… 😀

 4. Wątpiący ? Says:

  Krakowianko, zupełnie jak lisica.

  A serio to napewno nam da wolne zaniedługo, jakoś dożyjemy.

 5. pak4 Says:

  @TesTeq:
  Polityka polityką, ale jakiś news na ten week musi być 😉

 6. Tom Says:

  Fox News.
  Jak ona to zrobiła? Łapy znacznie bardziej in focus, niż reszta
  (pic 2). 🙂

 7. GK Says:

  😀 po dwa (rozbawione) auta jasne i ciemne 😀
  :

 8. basia Says:

  Krakowianko Jedna, niczym lisica nowomodna, prawda? 😆

  Paku4, chyba nie. Nic nie widzę. Dopiero od strony panelu admina znać .ślady twarzoksiążki… coś sympatycznej-inaczej 🙄

  TesTequ, no jakże, snap election w Jukeju popojutrze, a w dawnych dobrych czasach wybory, w które się się nie zaplątała paląca kwestia fox hunting…
  – nie, nie pamiętam, aby takowe mogły w ogóle się odbyć 🙄 …zatem nostalgijka 😕

  Wątpiący ?, ktoś tu usiłuje rozpracować moje zupełnie nieprzewidywalne zwyczaje, hę? 😆

  Paku4, „LIS News. Legislative Intent Service” – o to się rozchodziło? 😈 😉

  Tom, była w zmowie. Maszynka foto z podstępnymi siłami 😉 🙄

  GK, ale nie nadjeżdżają z przeciwnych kierunków, reklamuję! 😛 😉

  *** * ***
  Nb w jednym z donosów prawią, iż lisy mają się za dobrze gdyż wygasła moda na futra i czapy… — Na Krywaniu zeszłorocznym widzieliśmy taki męski szyk, że… 😕

 9. basia Says:

  PS, i co dostały podstępne żabojady (bardziej podstępne, niż sam Perfidny Albion!)?! — Za zlewanie wodą o poranku centralnego stadiona, żeby polska mimoza wywichnęła łokiec lub inny bark od ciężkich piłek – dostały all-French farsę czwartej rundy… Ale mieli all-French, żabojady jedne wredne! 😈

  😉 😉 😉

 10. owcarek podhalański Says:

  I jo mom uwierzyć, ze lisy ot tak po prostu zacęły hybać se po miastak? To musi być jakosi dobrze przemyślano akcja promocyjno jakiegosi nowego filmu z wytwórni filmowej 20th Century FOX 🙂

 11. basia Says:

  Oni nawet mogą być w wieloletniej zmowie… – Prześwietliłabym to! 😈

 12. evo1202 Says:

  Lisy ostatnio naprawdę zrobiły się aktywne i raczej nie boją się aż tak ludzi. Mimo to miasta powinny zapewnić odławianie kun i ich terenów przez profesjonalne firmy.

 13. basia Says:

  Evo1202, witam Cię serdecznie! 🙂

  Coś jest na rzeczy z tą uciążliwością kun — zarówno w miastach, jak i poza. Inni powiedzą, że bobry to plaga i zagrożenie… Jeszcze inni… ech… 😀

 14. TesTeq Says:

  Racja! Lisy, bobry, dziki i spamerzy to plaga. 😉

 15. basia Says:

  Czasami i plagę trzeba zrozumieć… do serca przytulić… 🙄

 16. TesTeq Says:

  Ja przytulam, ale im przycinam kitki (to znaczy dezaktywuję linki). 😉

 17. basia Says:

  A, to jest pomysł… 😈

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: