Podstępny

As they slyly crossed the road between parked cars in my North London street, I paid them little attention. But then this fox tried to move in.
When I called pest control at Camden Council, I was told it was not policy to kill foxes.
‘We don’t believe in cruelty to animals. The foxes were there before your cats,’ the female official at the Labour-controlled local authority told me. ‘I’ll put some leaflets in the post.’
When I pointed out foxes can’t read, she ended the conversation. Thankfully, the fox plaguing me disappeared of its own accord.

Całość

Opinią publiczną UK wstrząsnęły ostatnio nie tylko wybory (że elektorat umie i potrafi powiedzieć sondażystom jedno a zagłosować drugie, że w ordynacji większościowej trzeba umieć i potrafić to convert votes into seats), ale też aktorka, która pochwaliła się, iż nie tylko dokarmia miejskie lisy, ale nawet dopieszcza je w swej bawialni.
Zacytowany maczo-artykuł maczo-mena to suszna reakcja i mężne danie odporu dwuznacznej czułostkowości. Aliści męstwu też odpór dać można:

„The fact is that the fox is not a loveable bushy-tailed cartoon character. It?s a ruthless omnivore with a strong sense of territory which can stretch to 400 gardens.”
The fact is that the human is not a loveable two legged character. It’s a ruthless omnivore with a strong sense of territory which stretches over the whole planet, destroying anything which bothers it even a little.

Maczo (obojga płci) porządkujący (racjonalizujący?) świat wplątać się może w przygodę z lisami, dzikami, Romami, bobrami, planetoidami, sarnami, nowszymi od uzgodnionych (mu znanych) konsensami politpoprawności, konceptami modernizacyjnymi, które dla niego (już, jeszcze) są anty.
– Sly fox skrada się wciąż i niezmordowanie. Slow-slow, quick-quick-slow, quick-quick-slow…

Komentarze 103 to “Podstępny”

 1. pak4 Says:

  Taniec z lisami?

 2. pro-fan Says:

  @text:
  zakonspirowany komentarz do nowej syt politycznej w Polsce?

  za to pani Kania jest w 2. rundzie!

 3. Asia Says:

  I tym to sposobem Pro-Fan powiedział nam, że ‚świat nie jest taki zły’. 😉

 4. Tom Says:

  „Taki” zły nie jest, podstępny bywa.
  Lis.

  Fajne foty, fajna wiosna u Was tam w Polsce. 🙂

 5. Ostoja Says:

  Oczywiscie fejsbuk pokazuje filmiki udomowionych lisow (bo jakzeby inaczej). Chyba w Rosji przeprowadzono badania zeby odpowiedziec na pytanie po ilu pokoleniach lisy moga zostac udomowione. O ile pamietam, przy hodowli wyselekcjonowanych osobnikow, to bylo zaledwie 40 pokolen.

 6. pro-fan Says:

  @Asia: 🙂

  @tenis: Radwańska się, niestety, kończy. 😦
  kończ waćpanna, wstydu oszczędź!

  @pocieszenie (dla Anglofilów):
  http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-3096052/Cunard-s-Queen-Victoria-Queen-Elizabeth-ships-join-Queen-Mary-2-Liverpool-synchronised-river-dance.html

  @Ostoja: ja nie doczekam, ale Joanna Lumley może. 😉

 7. TesTeq Says:

  Lis ma na imię Tomasz i nie wiem dlaczego porzucił Kingę dla Hanny! 👿

 8. Tom Says:

  Bo jest lisem.
  I Hanna też chciała być lisicą. 😦

 9. basia Says:

  Paku4, jeszcze przed odsłuchem widzę lisiaste suknie 😉 😀

  Pro-fanie, niemożebne, tekst zapisany/zaprogramowany jakoś kole czwartku albo piątku a setację wyjaśnialiśmy w niedzielę, jeśli dobrze pomnę 😀 Btw, gratulacje dla Elekta i dla formacji, której się „bardziej chciało” – nie mój krzyżyk, jak się można domyślić, mój Prezydent, jak zawsze… Reszta to… Democracy at work 😎

  Gratulacje dla Pauli Kani. Wczoraj czytałam też wiele histerycznych wyrażeń o jej niedoszłej współzawodniczce w 2. rundzie: koszmar, katastrofa, szokująca klęska… No ludzie, get a grip (albo ze staropolska ogarnijcie się! 😛 ) Może jej się marzy zmiana. Podskórnie i podprogowo. Pokomencić, ruszyć w świat z gościnnymi wykładami o polskiej wolności, zgodzie, demokracji… oops, pardon, polskiej szkole tenisa 😈 Gdyby poszło to by poszło; nie poszło, drugie dobrze, już i tak długo szło 🙄

  Gratulacje dla Pro-fana, last but not least. Za partycypację. Szlem w grze => Pro-fan zawsze jakoś dotrze pod blog… 😎

  Asiu, ile razy mam powtarzać, że świat jest najlepszy z możliwych?! No, żeby mi to było przedostatni raz! 😉 😀

  Tom, dzięki! Pewnie, że fajna, jak zawsze! 😎 Co prawda ostatnio brak słońca, ale to detal i przerabialiśmy już takie a nawet gorsze 😀 Skądinąd wiem, że u Was też niczego sobie! 😀

  Ostojo, oczywiście nie tylko ten ef, ale nawet a cappella pokazywała (słowem, czyli doskonalej) przykłady prawie uogrodowionych lisów londyńskich. I to już ponad dekadę temu, z retrospekcjami do półtorej i dwóch:
  https://basiaacappella1.wordpress.com/2008/08/03/wildlife-in-central-london-not-quite-wild-actually/ * 😀

  TesTequ, żeby nie zostać prezydentem? 😉 😀

  Tom, ach ten (imposybilistyczno-pesymistyczny) determinizm! 😀

  …Pada (znów) od rana a ja potrzebuję skoczyć tu tam i ówdzie. Teraz, szybko, sprawnie (czyli rowerem)…

  ______
  *nb, nie-lisia dzikość krakowska, poddomowa: https://basiaacappella.wordpress.com/2010/03/30/dzikosc-serca/

 10. Joszko Says:

  Pani Gospodyni, proszę mi teraz nie wspominać o lisach. W weekend jeden skurczybyk ogołocił kurnik gdzie kupuję jajka. To znaczy kupowałem, gdy było kilkanaście kur. Teraz zostały cztery – zabił, zostawił, wredne stworzenie, niszczyciel!

  Co do wyborów, mam przeczucie, że Duda będzie lepszym prezydentem, niż Kaczyński.
  Wszyscy sąsiedzi głosowali na niego, nie gorszę się, bo przez kilka lat gdy tu mieszkam, poznałem sposób myślenia tutejszych. Nie ma on wiele wspólnego z treściami w jaki niektóre media opisują „prawicowców”. Ale o tym długo by opowiadać, a tu chwasty rosną jak na drożdżach a sił i zgrabności w palcach nie przybywa, o nie.

 11. nietoperek Says:

  duda
  ma
  ladna
  zone

  lis
  upolowal
  dwie
  zony

  na razie

 12. gradus Says:

  I obie skonsumował, niszczyciel! 😉

 13. basia Says:

  Co do dokonanego wyboru – nie wiemy oczywiście, jak będzie.
  Wiemy, że obiecankom https://www.facebook.com/KrakowZPB/posts/959511504081050 nie sprostałyby budżety Francji i Niemiec (opinie są podzielone – oddzielnie nie sprostałyby, czy nawet razem 😛 ).
  Wiemy, ze czasem urząd czyni człowieka i że niektórzy zrywają się ze smyczy (środowisk, które ich wypchnęły)… Tym bardziej niepokoi inwokowanie – czy trzeba czy nie trzeba – szefa, który zginął w wiadomej katastrofie, stawianie go w rzędzie legend Państwa (och, zrozumiała jest wdzięczność dla szefa, któremu zawdzięcza się aż tak wiele… ale…) – słowem pożyjemy-zobaczymy… te mango, ananasy i banany z ostrygami… na jednej sośnie.
  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/poland/11628799/Poland-on-the-velvet-road-to-dictatorship-after-Andrzej-Duda-wins-presidential-elections.html

  Co do lisów – faktycznie są „bezczelne” coraz bardziej, taka ich lisia natura czyli walka o byt. Tak też polują – zabijając ile się da, potem powracając po zdobycz. Nowe zalesiania, chaszcze, odchodzenie od uprawiania każdego spłachetka bardzo sprzyjają wzrostowi populacji. A w Londku – system ogródków przy szeregowcach oraz duże tereny rekreacyjne rozrzucone po całej metropolii.

  A propos zwierzaków takich i owakich – pewna organizacja brytyjska wystąpiła z propozycją zmiany nazwy najstarszego pubu. W ramach najnowszej politpoprawności
  http://www.telegraph.co.uk/news/shopping-and-consumer-news/11629471/Peta-demands-Britains-oldest-pub-changes-its-name-to-show-compassion-for-animals.html

  Więc ja – w ramach rozchmurzania się (bo na niebie wciąż ciemno, wszędzie indziej wietrznie, podeszczowo, promyczka słonka brak od tygodnia) – zabrałam się o poranku za zmienianie i modernizowanie wszelkich nazw pojedynczych pubów i ich sieci. Miałam nie mniejszą zabawę, niż wczoraj przy oglądaniu powyborczych memów 🙂

  http://en.wikipedia.org/wiki/Pub_names#Animals

  😀 😀 😀

 14. basia Says:

  PS, czasem dowcipowicze pytają nas (podstępnie), jaka jest największa fotografia. Że niby Google Street View, czy coś w podobie.
  Mamy konkurencję:
  http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3098370/The-biggest-photograph-world-Interactive-365-gigapixel-image-lets-zoom-Mont-Blanc-individual-climbers.html 😎

 15. basia Says:

  Breaking News… ou-żesz
  http://www.bbc.com/news/world-europe-32895048

  Swiss police have arrested a number of executives from football world governing body Fifa over US corruption charges, officials have told the BBC.

  Police conducted the operation at a hotel in Zurich early on Wednesday.

  The charges are said to include money laundering, racketeering and wire fraud over the last 20 years.

  Fifa members are gathering in Zurich for their annual meeting on Friday, where incumbent President Sepp Blatter is seeking a fifth term.

  Up to six Fifa officials are reported to have been arrested. They have not been named, but Mr Blatter is not understood to be one of them.

  According to the New York Times, they will be extradited to the US.

  The paper reports that plain-clothed police officers took the room keys from the reception of Baur au Lac hotel, where the officials were staying, and headed upstairs to the guest rooms. It said the operation was carried out peacefully.

  Lisy i żółwie? — Taka dobra nazwa dla pubu, jak każda inna… 😉

 16. Kumaty Says:

  Czas najwyższy;D

 17. basia Says:

  Noooo… 😉

  Widzę, że nieźle-nieźle się to rozkręciło w ciągu dnia.
  I kocham rzecz jasna radykalne nagłówki, dla naprzykładu: You’re done, Blatter: Thanks, America for finally taking down the corrupt, poisonous toad of FIFA who’s been sucking the life out of football for years

  Na bieżąco:
  http://www.bbc.com/news/live/world-europe-32897157

 18. Rad.Yk.Zb. Says:

  Trafiłaś z nagłówkiem, Ty.

  A może, skoro tam już są, Panowie z CBI zrobiliby porządek z wieloma ojcami chrzestnymi działającymi w CH, nie tylko z „Blatterone”?

 19. nietoperek Says:

  nastepni
  /pyt/

  uefa
  /pyt/

  emkaol
  /pyt/

 20. basia Says:

  Rad.Yk.Zb., witam Cię serdecznie! 🙂

  …I jak to apetyt na „porządki w sporcie a nawet w Szwajcarii” natychmiast się wyostrzył… gdzie nie spojrzeć.
  Rozczulające! 😉 😀 😀

 21. Joszko Says:

  Wczorajsze aresztowania – to naprawdę dobra wiadomość. Miejmy nadzieję, że FBI nie zatrzyma się w połowie drogi.

 22. gradus Says:

  Za dużo wymagacie, toż musielibyśmy wszyscy jak tu gaworzymy, wstąpić do tego całego FBI! 😆

 23. pak4 Says:

 24. basia Says:

  Gdzieś czytałam, że to wszystko trudniejsze, niż „Bin Laden”.
  Tak czy siak dobrze, iż ruszyło. Wreszcie.
  Striemitsa nada… 😉

  😀 😀 😀

  Tu wreszcie do akcji wyruszyło słoneczko. – pierwszy „promyczkowy” poranek od dziesięciu dni! 😎

 25. basia Says:

  Świat nie jest taki zły!
  W „moim” Walthamstow (moim w 1998) wczoraj wieczorem kilkadziesiąt osób wybiegło ze sklepów, restauracji by podnieść kilkunastotonowego double-deckera i uwolnić przygniecionego rowerzystę. Stan ofiary poważny ale stabilny… http://www.dailymail.co.uk/news/article-3102358/Amazing-moment-100-people-lift-double-decker-bus-trapped-unicyclist-collision-east-London.html

  Z kolei na „moim” Fulham (jesień 1996 – lato 1997) ludzie zapadają się pod ziemię idąc chodnikiem North End Road http://www.dailymail.co.uk/news/article-3051978/Mother-child-pram-disappeared-hole-ground-opened-sitting-outside-London-cafe.html

 26. mru Says:

  taki i owaki… 😉

  fifa w Afryce trzyma się mocno. ;(

 27. basia Says:

  Hmmm 😦
  …W niedzielę wieczorem http://www.bbc.com/news/world-europe-32952426

  *** * ***

  Czasami ludziom się wszystko z wszystkim kojarzy. Np. stany i zaszłości w FIFA – z wczorajszą Paradą Smoków… 🙄

 28. pro-fan Says:

  wy tu śmichy, chichy i sprawy marginalne (jakaś fifa), a tu dramat- polski tenis się skończył, zanim się na dobrze zaczął. 😦

 29. nietoperek Says:

  /pyt/

 30. Asia Says:

  Jednak zrezygnował!… 😯

 31. Asia Says:

  Puk puk!
  Puk puk puk!!

 32. pak4 Says:

 33. Asia Says:

  A! 😀

 34. basia Says:

  Dzieńdobrywieczór Wszystkim Państwu!!! 😀 😀 😀

  Maj się skończył, za chwilę skończy się pierwsza dekada czerwca… A czemu tak szybko?… Hmmm, ten Pan z drugiej dziewięć piem może coś wiedzieć… 😎

  Jedno powiem już-natychmiast — pogoda była cudna, trzymała i utrzymała się aż do wczora-wieczora a nawet do teraz (ochłodziło się nieco, lecz bezopadowo)…
  …A reszta zależała już tylko od ludzi — czyli wyszła bosko 😉 😀

  Serdecznie pozdrawiam! Dzięki za niezmienną cierpliwość niezmierną tudzież dobre energie itepe 😎

 35. zawada Says:

  Asia,
  Be!

 36. basia Says:

  Jakie Be? Wyłącznie Aaaa i Ooooo!… 😉 😀

  Dzień pierwszy pięciodniowego wyraju:
  https://picasaweb.google.com/basia.acappella/GorySowieGoryKamienneSokoOwsko

 37. Jankora Says:

  Basiu, PAK,
  bardzo piękne i ciekawe foto-sprawozdanie!
  Gratuluję udanej wycieczki, dziękuję, że Wam wciąż się chce dzielić z nami wrażeniami z gór, dolin, miast i wiosek.:!:
  Czekam z wytęsknieniem na kolejne dni(rozumien, że będą).;-)

 38. Jankora Says:

  Chciałabym jeszcze dodać, że,mimo, iż ludzie gdzie niegdzie zagubili się po upadku komuny, Polska jest piękna i idzie długimi krokami do przodu. To widać na Waszych obrazkach. 😀

 39. Jankora Says:

  I, jeszcze jedno -dobrze, że się pokazałeś Zawada. 😀

 40. Ja Says:

  Podpisuję się obiema rękami pod opiniami i sentymentami Jankory. 🙂

 41. TesTeq Says:

  Jankora pisze,
  Ja się podpisuje,
  A co na to nkora?

 42. nkora Says:

  Testeq,Ciebie też widzę z radością!:-D

 43. nietoperek Says:

  pod
  jankora
  i
  ja

 44. basia Says:

  😀 😀 😀 😀

  Jankoro, to widać, słychać, czuć. I to trzeba wspierać myślą, mową, uczynkiem, doinwestowaniem czyli jeżdżeniem po Polsce, do tych miejsc (lepszych a nawet gorszych). Innej drogi nie ma. Znaczy są, momentami świetne, czasem nawet „marmaroskie” 😉

  Dzień drugi, choć nie cały
  https://picasaweb.google.com/basia.acappella/CheMskoSlaskieTepliceNadMetuji

 45. Joszko Says:

  I JA się podpisuję. 🙂

 46. TesTeq Says:

  Ta lista, pod którą wszyscy się podpisują, to do Sejmu czy w sprawie dziur w chodniku?

 47. Joszko Says:

  TesTeq, ja u Basi podpiszę się nawet „in blanco”! 😀

 48. nietoperek Says:

  il bianco
  /pyt/

  nigdy
  /wykrz/

  niente
  /wykrz/

 49. Jankora Says:

  Duży uśmiech dla Was wszystkich! 😀

 50. TesTeq Says:

  Podobno na miejsce samych facetów wywalonych z rządu rekrutują kobitki. Widziałem Naszą Gospodynię w pobliżu Urzędu Rady Ministrów. Albo mi się przywidziało… 😉

 51. zawada Says:

  Na ministerę sportu i turystykiją!

 52. basia Says:

  Kiją? O_O Dobrze, że nie kijem! 😐

  😉 😀

  Duuuuży uśmiech dla Szanownych Państwa! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Dzień trzeci:
  https://picasaweb.google.com/basia.acappella/BroumovskeSteny

  A, oświadczam (uroczyście i pod restrykcjami), że podpisuję obrazki tak szybko z powodu gdyż albowiem jeśli nie zrobiłabym tego od razu – odwlokłoby się do święty nigdy. Sory, takie życie 😎

 53. basia Says:

  Z innej bajki
  China: 3D printer helps separate conjoined twins

 54. basia Says:

  … I dla Nietoperka
  Arcadelt Il bianco e dolce cigno…
  Swego czasu śpiewałam to często i z upodobaniem.
  Tu jednak The King’s Singers 😀

 55. basia Says:

  Po(d)stęp czwartkowy, przedweekendowy – dzień czwarty
  https://picasaweb.google.com/basia.acappella/JaromerHradecKraloveOpocnoNoveMestoNadMetuji

 56. TesTeq Says:

  Ta piosenka „Il blanco … Ed …” to o koniu? Bo koń, który mówił, miał na imię Ed. 😀

 57. Joszko Says:

  TesTeq, il bianco? jeśli koń, to Andersa. 🙂

  Basia, PAK, piękny wyjazd, gratuluję! 🙂

 58. basia Says:

  Na białych koniach fruwali różni… I nawet nie wszystkie imiona rycerzy znamy – cóż dopiero zwierzaków! 😀 😀

 59. nietoperek Says:

  jexdziec
  and
  /pyt/

  kon
  musi
  byc
  end
  /wykrz/

  nie
  ed
  /wykrz/wykrz/

 60. basia Says:

  End koniecznie koniem Anda? 😮

  Dzień piąty:
  https://picasaweb.google.com/basia.acappella/NachodDusznikiZdrojStrzelceOpolskie – The End 😀

  Dzięki za oglądanie, gratulowanie, uznanie, itede 😀

 61. TesTeq Says:

  A dnia siódmego odpoczywali?

 62. basia Says:

  To jest tak zwane bardzo dobre pytanie 😆 — Odpoczną może kolejnego dnia siódmego… O ile się coś nie wydarzy… 🙄

 63. pro-fan Says:

  @basia – ostatnie linki
  cool!

 64. Anonimowa Celebrytka Says:

  Jesteście jako ten powiew świeżego wiaterku pośród dzisiejszych upałów. Z trudów życia, zmartwień, choroby przenosicie w świerkowe lasy, skalne miasta, urocze ryneczki.
  Oby się Wam chciało jak najdłużej planować, wcześnie wstawać, szukać źródełek świeżej wody i wytchnienia w cieniu północnych stoków, by potem pójść dalej.

  Czasu się nie da cofnąć, pamiętajcie!

 65. mru Says:

  gdzie ta lista do podpisywania?
  diabeł nakrył ogonem kiedy wypuszczał na świat boży ten żar?!! 😉

 66. basia Says:

  Dziś wiaterek nieco mniej świeży, ale upały tak czy owak cudne (aklimatyzacja w zeszłą sobotę podczas objazdu wschodnioczeskiego)… 😎 — Swoją drogą nieźle byłoby wyruszyć jutro na rower około 4:30 – 5:00 (w południe można ew. zrobić sjestę 😀 )

  A za tydzień Wianki!!! Będzie się działo więcej, niż kiedykolwiek dotąd:
  http://www.wianki.krakow.pl/pl/3/333/371/program

  😀 😀 😀 – Pozdrawiam cieplutko 😀 ale powiewnie 😎
  I serdecznie dziękuję za wszystkie miłe słowa, energie.

 67. Joszko Says:

  Po szesnastu dniach bez kropli opadu (a za to z wiatrem i narastającymi upałami), nad ranem przyszły nawalne burze. W tej chwili po prostu sobie mocno pada.
  Najważniejsze, że jest światło i Internet! 😉

 68. TesTeq Says:

  By buszować w Internecie,
  Ważne światło – nawet w lecie,
  Za to wody nam nie trzeba:
  Niech na nogach rośnie gleba;
  Zazielenią się porostem
  Od paluchów aż do kostek! 😀

 69. Joszko Says:

  Jak zaczynać tydzień – to tylko z Testeqiem! 🙂

 70. Kumaty Says:

  He, he;D

 71. basia Says:

  „Światła” dodajmy, używa się w Młp w wielu znaczeniach
  – światła słonecznego lub dziennego (gdy pada – rozumiem, że to drugie)
  – na oświecenie pogan, itd.
  – prądu jednofazowego, w odróżnieniu od „siły”, której podłączenie niezbędne jest w każdym tradycyjnym gospodarstwie (a praktykowane też w wielu nowszych domostwach-rezydencjach
  😀 )

  Tu lunęło z baaardzo efektownym akompaniamentem pomiędzy trzecią a czwartą. Akompaniament trochę trwał. później pozostawił ulewą samą sobie, teraz i deszcz osłabł. Więc i Joszko (niech) ma nadzieję…
  Inernet był i jest, prąd był i jest (jednofazowy… chyba… 🙄 )
  Padało ostatnio… Hmmm – chyba w dniu Parady Smoków ❓

  Początek tygodnia z Szanownymi Panami jest… wyśmienity!!!

  😀 😀 😀

 72. Asia Says:

  http://www.bbc.com/news/world-europe-33134463

  ‚France basilica fire: Saint-Donatien in Nantes in ruins’. 😦

 73. basia Says:

  Czy ja dobrze pamiętam, że pewien polski słynny pożar świątyni też zaczął się od prac dachowych?

 74. Asia Says:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._Katarzyny_w_Gda%C5%84sku#Historia

 75. Asia Says:

  Za wcześnie by mówić o przyczynach pożaru, jednak Adam Koperkiewicz, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, które w kościela ma swoją filię mówi, że bezpośrednio przed pożarem na dachu pracowali dekarze. Tę informację potwierdziła Policja. Wieczorem obaj mężczyźni zostali przesłuchani. Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Gdańsku obaj robotnicy byli trzeźwi.

  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pozar-kosciola-sw-Katarzyny-n19549.html

 76. basia Says:

  Tak…
  I że to było już 9 lat temu… Dziewięć…
  Powiedziałabym, że trzy-cztery najwyżej…

 77. pak4 Says:

  Hm…
  Sprawdzam dla porównania, ale ci się chyba nie zapalili od dachu:
  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3626128,pozar-katedry-w-sosnowcu-splonela-katedra-wniebowziecia-nmp-zdjecia-wideo-katedra-sosnowiec,id,t.html?cookie=1

 78. TesTeq Says:

  Ryby psują się od głowy, a katedry płoną od dachu.

  Jeszcze nie wiem, co to znaczy, ale na pewno coś w tym jest…

 79. basia Says:

  TesTequ, duże coś czyli wielka metafora: ludzie od jakiegoś czasu mają „niebo w płomieniach”, czasem też je mają dosłownie…

  Paku4, w Twoim linku czytam: Ogień pojawił się na dachu od strony ołtarza i szybko się rozprzestrzeniał

  Od dachu najłatwiej (konstrukcja, materiały izolacyjne, powierzchnia, „dostęp” wiatru…)

 80. nietoperek Says:

  bo
  zly
  swiat

  jest
  przeciw
  nietoperkom

 81. pak4 Says:

  Myślałem, że od złego świata i nietoperków to jest batman, a tu wychodzi na to, że straż pożarna…

 82. nietoperek Says:

  pak4

  podstepny
  swiat
  zabiera
  nietoperkom
  poddasza

 83. TesTeq Says:

  Nietoperek zagrożony!
  Nadlatują nieto-drony!
  A za nimi drono-perki –
  Niezawodnie, bez usterki!

 84. pro-fan Says:

  brawo TesTeq,
  pozdrowienia dla fajnego Towarzystwa.

 85. kij włóczy Says:

  Nietoperek, szoruj do Sokołowska!:) Jedna rudera ci się sfajczy – przeniesiesz się do innej, albo poszukasz pieczary, do wyboru;)

 86. basia Says:

  Kiju Włóczy, masz rację, w Sokołowsku to by Nietoperek miał lokalowy wybór, że hej! Powstaje 😉 jednak ytanie, czy miałby też właściwe towarzystwo? 😀 😀

  Pro-fanie, Serdeczne odpozdrowienia! 😀 Także dla Maestra w najlepszej przedletniej formie i wenie! 😀

  Paku4, zapewne jedno i drugie, zależnie od okoliczności, pory dnia/nocy i zasięgu telefonii, syren alarmowych i innych tam (echo)lokacji… 😀

  *** * ***

  …Pięęęęęękny czas! 😀

 87. basia Says:

  O czymże dumać na krakowskim bruku?… —
  — Skoro Financial Times nie wpuścił* nas do tekściku o mapie drogowej Grexitu (ach, cóż za zgrabne określenie! 😎 ) – zobaczmyż, kim otoczy się Chris Evans at Top Gear!
  http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/features/top-gear-hosts-who-will-be-joining-chris-evans-on-the-bbcs-flagship-motoring-show-10327392.html
  Nb, choć „znam” (=podsłuchuję) marchewkowłosego od zawsze, jakoś nigdy nie uległam jego czarom i urokom.
  Tak samo zresztą miałam z Clarksonem, dodajmy… (dla znających lepiej brytyjskie poczucie humoru, jego ‚building blocks’ figurujące w tym programie były albo lekko przerysowane, albo mocno przerysowane, albo groteskowo przerysowane… no ale właśnie tak się zdobywa bardziej masową widownię, niż jakimiś tam muśnięciami i smaczkami…)
  _____
  *nie mam fantazji wydawać dodatkowych pieniędzy tak wcześnie rano 😀 zwłaszcza gdy jeszcze nie skończył się poprzedni opłacony okres – to już lepiej poczekać kilka kwadransów, aż to co napisał FT powielą za darmo (w nieco zmienionych słowach) inni 😈

 88. zawada Says:

  Złotouści prezydenci?
  Nie tylko „świętej pamięci”. 😉
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3128665/F-die-not-order-Boris-told-irate-cabbie-late-night-street-row-taxi-app-Uber-cycled-home-dinner.html

 89. Kumaty Says:

  zawada,ale gość chociaż zaSUWA na rowerze!;D

 90. basia Says:

  Taaak nie tylko prezydent (Mayor) „Wielkiego” Londynu, ale i niedawno wybrany MP…

  Zgrabne wyrażenie „zaSUWA” – używa rowerka zamiast suva (służbowego, z szoferem… a może by tak nasz pan Majchrowski spróbował? – korona by mu z głowy nie spadła 😈 )

  Cóż rzec o incydencie? – Jako rowerowa weteranka londyńskiej uliczno-ścieżkowej dżungli powiem tylko, iż road rage może dotknąć cyklistów o tyle mocniej, o ile niebezpieczeństwo (zagrożenie zdrowia, życia) wciąż bywa bezpośrednie i spore. W „moich czasach” (choć między 93 a 96 naprawdę dużo się zmieniło) miałam do cabbies naprawdę poważne zastrzeżenia – czasem zdawali się prowokować cyklistów (aby „udobruchać” swych klientów, sfrustrowanych korkami/wolną jazdą? – nie wiem…)
  …Wiem, że rozumiem cyklistę-burmistrza… Nawet gdy warunki rowerowania w Londku są o wiele bardziej cywilizowane, niż w pionierskich czasach 😎 — także dzięki determinacji „Czerwonego Kena” i samego Borysa… – z rowerowego punktu widzenia obaj „nowożytni” burmistrzowie udali się Londynowi znakomicie!

  😀 😀

 91. TesTeq Says:

  Po ministrze Onyszkiewiczu następnego znanego kolarza musieliśmy sprowadzić zza oceanu… https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10153441494673945&id=39589683944&refsrc=http%3A%2F%2Ft.co%2F6mTix23dSa&_rdr

 92. mru Says:

  😀 😀

 93. Joszko Says:

  Dowiedziałem się, że u nas jeżdżenie do pracy na rowerze to ujma dla prestiżu człowieka. (!)
  (W tych stronach, nie wiem, jak gdzie indziej?)

 94. basia Says:

  Na prowincji faktycznie niektórzy ludzie zrównują samochód z prestiżem. Lecz to się zmienia. W większych ośrodkach już blisko stanu, jaki znałam z Londka’93: na podjeździe mercedes i bmw, których używa (do dowożenia dzieci do szkoły, zakupów, itp.) mama, kura domowa wiecznie w depresji i nadwadze. Tymczasem tato reżyser śmiga do swego studio na skuterku albo rowerku… 🙂

  A tak, był sobie kiedyś rowerowy minister Onyszkiewicz – honor y ymydż polskich cyklistów uratowane! 🙂 🙂

 95. nietoperek Says:

  kura
  w
  beemce
  /pyt/

  powinni
  tego
  zabronic
  /wykrz/

 96. nietoperek Says:

  a
  co
  na
  to
  przedmiotowy
  lis
  /pyt/

 97. gradus Says:

  gospodyni wraz z towarzyszem gratuluję fajnych wycieczek i zdjęć. 🙂

  nietoperkowi gratuluję fajnych piruetów wokół własnego ogona. 🙂

 98. nietoperek Says:

  gradus

  ze
  strony
  nietoperkowego
  ogona

  dzieki

  i
  piruety
  /wykrz/

 99. gradus Says:

  asz prsze brdzo! 🙂

 100. Kumaty Says:

  Dokładnie,rower za suva -i będzie lepiej!;D

 101. basia Says:

  Rower zasuwa gdy jest ogólna kondycja i szczegółowa chęć… 😀

  A generalnie najlepiej jest, gdy w garażu rower stoi obok suva – i oba są używane stosownie do potrzeb, okoliczności, chęci, w wiecznie młodym, proaktywnym nastawieniu! 😎

  Dziękuję Panom za szczególne komplementy i ogólny dobry humor!
  😀 😀 😀 <= tak trzymać ❗

 102. Anonimowa Celebrytka Says:

  Dzięki Wam wszystkim za dobry humor, często finezyjny i za pozytywny stosunek do rzeczywistości. 🙂

 103. Lis w wielkim mieście | przelotnie-pobieżnie-przejściowo Says:

  […] cywilizację aktywny ludź ma do czynienia od dekad i nawet repetytywnie. Na początku daje wyraz co poniektórym olśnieniom, potem się (mu to) znudza. Lecz przedwczorajszy close encounter… — nie to, […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: