Szczęście przychodzi inaczej

4 grudnia: podczas porannej pogawędki ze starszym z Braci prawie zgadzamy się na frustracyjkę małą – życia nie starczy na oczekiwania na autostrady, a zwłaszcza tę jedną, najważniejszą!
– Wiesz coś, kiedy ją wreszcie otworzą?
– Nie, przestało mnie to interesować (miała być wszak gotowa dobrze przed Euro, potem we wrześniu, a skoro i na Wszystkich Świętych nie – szkoda fatygi na sprawdzanie-klikanie).

Po dwóch kwadransach już wiem – znaczy Młodszy wie a nawet przejechał był. Do samego Tarnowa. Co prawda zjazdów nie ma, gdzie być powinny, roboty trwają, ale jazda jednym pasem i tak pozwala (przy suchej nawierzchni, etc.) nie schodzić wiele poniżej 90km/h.

I tak to czekaliśmy długo, dzielnie, żarliwie… A otrzymaliśmy – niespektakularnie, bez fanfar, ścichapęk, mocno na raty*, gdy już nam przestało zależeć nawet na wyobrażaniu sobie tego raju (bajeczki roiły się najlepiej podczas stania w korkach przed Wieliczką, w Moszczenicy, Łapczycy, przed rondkiem w Brzesku… albo kombinowania w skrajnej frustracji zwariowanych objazdów – po ciemku, ślisku, stromych górkach, wąskimi asfalcikami, czasem poobsuwanymi z górskich zboczy.

Szczęście zakradło się niepostrzeżenie, niespodziankowo, poprzez spóźnienie a następnie rzekome zwcześnienie spóźnienia owego (taki feler można sprytnie wygrać PRowo…)
Może nawet spadło na nasze spore zniechęcenie, częściową niegotowość (przejściową… trwalszą…) do łakomego i delektacyjnego skonsumowania go.

Jeśli przyjmiemy autostradę jako (bardzo już wyświechtaną, ale wciąż przemawiającą do wyobraźni) metaforę wygodnych i fortunnych bezpośredniości – w konsekwencji doskoczymy szybko do łatwych eskapizmów, gdy od powinności i problemów zwiewamy ku ukojeniu i bezpieczeństwu relaksu, egzotyki… albo krajobrazów i miejsc sakramentalnych czy fundamentalnych, scen tryumfów naszych (pozornych i domniemanych też)… ale i powinności wobec dziedzictwa czy przeznaczenia doskoczymy… tudzież bezsensu cywilizacji jako takiej – wciąż przyspieszającej, ganiającej coraz bardziej w piętkę i wokół własnego ogona, gdy gładkie nawierzchnie, tani a nawet prywatny transport powietrzny, światłowody, etc. są wątpliwą wyręką w sytuacji braku umiejętności i woli pielęgnowania relacji osobistych z Osobą (mniemana tautologia zamierzona!;/)

A szczęście przyszło pieszo, już łąki nim się cieszą i stoją całe w kwiatach na pożegnanie lata ;p — Akurat za opóźnienia w budowie dróg szybkiego ruchu (ani za mało-efektowny współczynnik szczęśliwości i harmonii ogólnej) pana Lato obwiniać nie zamierzamy… do kwietnia.

_____________
*”jak trzeba” będzie w marcu, może kwietniu, może

Reklamy

Komentarze 44 to “Szczęście przychodzi inaczej”

 1. nietoperek Says:

  lato w zimie
  o szczesciu 13 grudnia

  hm

 2. basia Says:

  Podejrzewa Szanowny jakoweś eskapizmy? Riplejsmenty?… 😀

  Nb, o wejściu do osiemnastokilometrowego* przedsionka raju pisałam aż ponad 3 lata temu… https://basiaacappella.wordpress.com/2009/11/09/malo-polskie-drogi-bardzo-polskie-drogi-i-przyspieszenia/ — strach pomyśleć: przedwczoraj, a 3 lata temu… — czas pędzi z szybkością znacznie-ponad-autostradową! 😕

  _______
  *mówili, że 22 km (Kraków – Szarów) – lecz ja zawsze jakoś wymierzałam 18…

 3. Joszko Says:

  Brzechwa? Wypaczony?
  Prowokacja! 😉

  Gratuluję autostrady. Do siebie się nie doczekam. 🙂

 4. Joszko Says:

  „Podoba” mi się” bajeczka z Podkarpacia podlinkowana przez Basię: mogliby otworzyć, lecz GDDKiA „się nie śpieszy” bo „nie ma politycznego ciśnienia” a utrzymanie kosztuje.
  http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,12960010,Autostrada_gotowa__ale_jezdzic_nie_mozna__Dlaczego_.html

  Pytam – a kiedy już na dobre otworzą i utrzymanie też będzie kosztować, to co, będą zamykać na zimę? 🙂
  I jeszcze pytam, czy ten nieużywany gładki asfalt się zimą nie zniszczy? Może go chociaż przykryć kocykiem? Pożyczę. 😉

 5. pak4 Says:

  Spieszmy się jeździć autostradami,
  tak szybko stają się płatne…

  Coś mnie ugryzło 😉 a to raczej wspomnienie łapczywego wykradania kilometrów autostradowych Drogom Krajowym przed rokiem, gdy to nieudolny zarządca nie potrafił na czas wprowadzić poboru opłat 😉 😀

  A autostrady gratuluj!!!

  @Basia:
  Z 18 da się zawsze zrobić 22 jadąc wężykiem 😉

 6. TesTeq Says:

  @Joszko: Zawsze można szukać dziury w całym. Znacznie trudniej jest się po prostu ucieszyć i poczuć wdzięczność.

  Wszystkiego najlepszego w Dniu Księgarza!

  (http://biz.blox.pl/2012/12/Dzien-Ksiegarza.html)

 7. Pol-Szwed Says:

  Dzis skojarzenia i powody do swietowania moga byc tylko takie! –
  http://www.swedenabroad.com/pl-PL/Embassies/Warsaw/O-Szwecji/Szwedzkie-obyczaje-witeczne/wito-ucji/

  Ksiegarzom, uzytkownikom autostrad i innym – gratuluje.
  Pozdrawiam!
  Szwed z polskim sercem:)

 8. pak4 Says:

  Pozostaje mi tylko życzyć Malcie, by się cieszyła swą republiką! 🙂
  Oraz 100 lat Otylii Jędrzejczak 🙂

 9. Tom Says:

  Widzisz, to są właśnie klimaty ‚lost in translation’.

  Kolo zza sąsiedniego biurka pyta co czytam.
  Mówię, że laska pisze o kilku kilometrach hajłeja, który miał być oddany 5 lat temu a mógł być – 15.
  On najpierw robi wielkie oczy: kilka znaczy 200 czy 500 – pyta. Bo wie, że Polska to bardzo mały kraj.
  A potem tłumacz takiemu Basiowe ambiwalencje. 😈 Spasował żem i poszliśmy na pizze. 🙂

 10. basia Says:

  Może się Joszko jednak doczeka (dokończenia modernizacji)… po owej zimowej olimpiadzie, co to o nią niby ma (wolne i zadłużone miasto) Kraków ze Słowacją aplikować… 🙄
  Historia podkarpackich udostępnień w istocie ‚smakowita’! 😮

  PAKu, akurat ta część A4 z któej Szanowny wykradał łapczywie, nie jest aż taka droga. Popatrz na wschód – 18PLN za 62 km… i znów atrakcyjki-modernizacyjki aż do lipca… za tę samą cenę, taniocha! 😀

  TesTequ, „poczuć wdzięczność” za co? – Że autostrada gotowa (oba pasy, nie jeden jak z Bochni do Wierzchosławic) ale nie otwierają na razie bo komuś nie po drodze?…
  Chyba też pożyczę im swój kocyk, aby się ładniej do wiosny przechował ten asfalt – gładki ponoć jak malowanie… 😎

  Pol-Szwedzie, Witam Cię serdecznie! 🙂
  Dzięki za przeciekawe info! W moim mieście studenci filologii szwedzkiej znają te klimaty doskonale. I kultywują-upowszechniają. Hasło dnia: Święta Łuca dnia przyrzuca (choć o poranku jeszcze go ubywa… gdyby ktoś miał czas i skupienie potrzebne do zauważenia tego faktu 😀

  Tom, dzięki za translację międzykulturową i takąż komunikację (dla dzisiejszych małolatów – przedmiot wykładany na studiach… nie na każdych, niestety!)
  Pizza mała to bardzo pyszna rzecz a Polska to kraj (zaryzykuję tezę) jeszcze troszkę ciekawszy, niż niektóre Basiowe ambiwalencje… 😉 😀

 11. TesTeq Says:

  Za co poczuć wdzięczność? Choćby za to, że dostaliśmy ten kolejny dzień i możemy go spożytkować na narzekanie. Bo cieszyć się w Polsce nie wypada…

 12. basia Says:

  Tak ogólnie to wypada, a nawet bardzo —
  — lecz w tym szczególnym przypadku wypada też zauważyć oczywisty nonsens (tam, na Podkarpackim odcinku A4…)
  Może zresztą Joszko zajrzy i się wypowie od siebie, za siebie… 😀

 13. nietoperek Says:

  ???

 14. basia Says:

  Wdzięczność? — Mówisz i masz (powody do szczenścia) 😎

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13048645,Autostrada_do_Tarnowa___dwa_pasy_jeszcze_w_tym_roku_.html

  Z tego dźwięcznego zwruszenia przekopiuję cały świeżutki tekst, comitam! 😀

  Kierowcy cieszą się już nowo otwartym odcinkiem autostrady A4 z Szarowa do Tarnowa. Na dwóch fragmentach nadal napotykają utrudnienia, ale jest szansa, że jeszcze w tym roku pojadą dwoma pasami między węzłami bocheńskim i brzeskim.
  Na autostradę z Krakowa do Tarnowa kierowcy czekali od lat, więc oddanie do ich dyspozycji 57-kilometrowego odcinka z Szarowa wzbudziło wielką ulgę. Komunikacja między miastami na tej trasie znacznie się poprawiła, mimo że na 25 kilometrach budowa jeszcze trwa.

  Między węzłami Bochnia i Brzesko oraz Brzesko i Wierzchosławice obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, która wzbudziła mieszane uczucia wśród użytkowników drogi. Dyskusję wzbudził przede wszystkim brak oddzielenia pasów w miejscach, gdzie na jednej nitce ruch odbywa się w dwóch kierunkach. W tym rejonie obowiązują ograniczenia do 90, 70 i 50 km/godz. i można wyprzedzać.

  Znaki i słupki

  „Jestem zszokowany, że na wspomnianym odcinku nie postawiono znaku zakaz wyprzedzania i pomiędzy nitkami nie postawiono tzw. sierżantów – separatorów. Kierowcy wyprzedzają na trzeciego, mogą doprowadzić do tragedii – w porównaniu z DK4 nie ma pobocza, a kierowcy rozwijają znacznie wyższą prędkość, niż pozwalają na to znaki” – pisze jeden z naszych czytelników. Na forum Skyscrapercity.com internauci porównują: „W tym przypadku dużo bezpieczniej będzie się przemęczyć. Przez pewien czas w zasadzie niemal połowa A2 do Łodzi była zwężona i stały tam słupki, ale z tym da się żyć przez kilka miesięcy” – pisze topjes. Na naszym forum czytelnicy nie pozostawiają natomiast suchej nitki na zwolennikach separatorów: „Bardzo dobrze, że nie ma sierżantów! Wystarczy jeden zawalidroga i będzie jazda 50 km/godz. przez 27 km” – przekonuje Leon.

  O rozstrzygnięcie poprosiliśmy organizatora ruchu i policję. Dariusz Góra, dyrektor generalny firmy TM Via odpowiedzialnej za oznakowanie, przekonuje, że wprowadzone na tym odcinku A4 rozwiązania są powszechnie stosowane. – Tylko w okolicy Krakowa to na przykład drogi krajowe nr 4, 7, 52, 79 czy 94 – wylicza. – O ruchu dwukierunkowym kierowcy są informowani tablicami umieszczonymi przed każdym takim odcinkiem oraz po każdym wyjeździe z budowy – dodaje.

  Wszystko zależy od pogody

  Janusz Nowobilski z małopolskiej drogówki twierdzi, że bieżące oznakowanie zapewnia bezpieczeństwo i przekonuje, że policjanci codziennie obserwują ruch na autostradzie. – Na razie nie trzeba rozdzielać pasów ruchu, nie było żadnych niebezpiecznych zdarzeń. Jedynym problemem są tiry, które mkną tym odcinkiem, choć obowiązuje ograniczenie tonażu – mówi i apeluje o stosowanie się do ograniczeń prędkości. – Na trasie funkcjonują wjazdy na budowę, między którymi poruszają się pojazdy budowy, dlatego ograniczenia są niezbędne. Na bezpieczeństwo przejazdu wpływ mają jednak głównie sami kierowcy – zauważa Góra.

  Być może już niedługo uda się otworzyć drugą nitkę między Bochnią a Brzeskiem i upłynnić ruch. Wszystko zależy od pogody. – Asfalt został już położony, ale nie ma poziomego oznakowania. Jeśli przez kilka dni będzie się utrzymywać dodatnia temperatura i nie będzie opadów, to jest szansa na ukończenie robót drogowych jeszcze w tym roku – informuje Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Pierwszą zmianę tymczasowej organizacji ruchu przewidujemy prawdopodobnie jeszcze w tym roku, jeżeli prace się zakończą – usłyszeliśmy także od dyrektora TM Via.

 15. Asia Says:

  „nie postawiono tzw. sierżantów”

  Co to takiego? Dawne pachołki? 😮

 16. pak4 Says:

  Basia:
  Ja patrzę sprawiedliwie, po równo na wschód (w pracy) i na zachód (w domu — tak ustawiony komputer i laptop, nic nie poradzę, że północ i południe są dyskryminowane…). I zauważam, że drożej-taniej, to jednak słabsze przeciwstawienie niż płatnie-darmo 😉

 17. basia Says:

  Asiu, wujcio Gugiel dobra rada http://www.giera.pl/1009/8/oznakowanie-robot-drogowych (strona 8, na dole) — moja wiedza o oznakowaniu robót drogowych poszerzyła się znakomicie… Może powinni tego uczyć podczas kursów na prawo jazdy?… Jako zachwycona, lecz czasem i nieco onieśmielona autostopowiczka po Europie, chwilami „nie wyobrażałam sobie”, jak można się połapać, kierując pojazdem w gęstwinach i labiryntach remontowych; teraz (znacznie mniej onieśmielona) też bywa, że postępuję raczej intuicyjnie, niż „wiedzowo” (a wcześnie rano nie zawsze można polegać na „holowniku” jadącym przed tobą) — zatem stronka jak znalazł!
  …I to nazewnictwo!!! 😀

  PAKu, patrząc sprawiedliwie, do Szarowa jeżdżę lub mogę jeździć (te 18 albo 22km) za darmo już 37 miesięcy. Czasem mam fanaberię wracać „starą czwórką” – pustą „tam”* przeraźliwie w porównaniu z tym, co było :)… I może jeszcze chwilkę tak pojeżdżę, zanim zainstalują i przetestują co nieuchronne… 😦 A potem będzie tak i owak: czasem za darmo, wolniej i zatrzymując się na światłach, czasem z „uiszczaniem”… 😀

  __________
  *Targowisko-Wieliczka

 18. TesTeq Says:

  W ramach rewanżu – narzekanie:

  Czy wiesz, że budowę warszawskiej obwodnicy ekspresowej zablokowała strzebla błotna?

 19. mru Says:

  kupiłbym sobie sierżanta albo dwóch, a tam nie piszą, po czemu. 😦

  kota w worku nie będę, nie mówiąc o dwóch kotach, boby się pogryźli. 😈

 20. mru Says:

  gospo robi wrażenie w tym wpisie, jakby korzystała z dróg głównie dla przyjemności. 😛
  a dla ludzi to jest jedno z najważniejszych narzędzi pracy. krwio-obieg jak kto woli. 🙂

 21. TesTeq Says:

  mru pisze:
  gospo robi wrażenie w tym wpisie, jakby korzystała z dróg głównie dla przyjemności.
  a dla ludzi to jest jedno z najważniejszych narzędzi pracy.

  Jak długo jeszcze? Niebawem wszyscy za wyjątkiem drogowców będą telepracować (jeździć wirtualnymi drogami)…

 22. basia Says:

  TesTequ, kochamy wszystkie stworzenia duże i małe, nieprawdaż? 😉 😀
  A co do tele – gdy nas zjadaczy chleba elektronika w anioły przerobi (ze szczętem) — wówczas prawdopodobnie drogi opustoszeją trochę… 😀

  Mru, dziś już nie ‚dla pracy versus dla przyjemności’ — jest za to pkb i aktywność: zrównoważona, rozwijająca osobowość oraz społeczeństwa i ‚regiony’ (bo nie wszyscy lubią opisywanie świata za pomocą pkb, i ja się z nimi zgadzam…) 😐
  Dwa koty w worku plus Mru (poza workiem, jak domniemywam) — nnno, fffaktttycznieee… 😛 😀

 23. mru Says:

  tak, czuję się powalony. 😆
  pardon – szczęśliwy inaczej 😈

 24. basia Says:

  Bardziej stylowo byłoby „Mru czuje się powalony” — I beg your pardon… ;p

 25. TesTeq Says:

  Duże zwierzęta zżerają mniejsze. Za to je kochamy!

 26. basia Says:

  Te mniejsze czy te większe? 🙂

 27. pak4 Says:

  Jedne i drugie 😉

 28. mru Says:

  kupuje ten styl:
  mru by się chętnie poczuł powalony ❗

  💡

 29. basia Says:

  PAKu, właśnie sobie uświadomiłam, że książeczka Herriot Country. The Best of Britain Heritage Series zalega na mojej półce już od 14 lat (prezencik bożonarodzeniowy po pierwszym kontakcie z Yorkshire) — i wciąż jeszcze nie powędrowałam po śladach jej, czyli słynnego weterynarza… 😀

  Mru, tak tak, psze kupować, sie nie targować – po Nowym Roku będzie drożej i w mniejszych porcjach 😀

 30. TesTeq Says:

  Po Nowym Roku będzie drożej i w mniejszych porcjach? To klienci pójdą do konkurencji!

 31. nietoperek Says:

  which un d’ya lika betta
  this un

 32. nietoperek Says:

  o this un

 33. basia Says:

  Czy klienci pójdą? — Zawsze chodzą gdy jest po co 😀

  Która z partnerek Micka lepsza? — Hmmm najlepszy jest on sam! Już nie mogę się doczekać jak będzie wykonywał te swe energetyczne rutyny taneczne za 20 lat (dziewięćdziesięciolatkiem wówczas będąc :))
  Poza tym Lady Gaga ma niesłychaną fantazję do scenicznego emploi swego (pozascenicznego też)… a tamta druga pani chyba nieco lepiej śpiewa… — słowem trudna rada 😀

  A propos różnych mamb(ów) nr 5 (i więcej) — podobno Prezes też chce mieć i rozgrywać (w mediach publicznych)
  A little bit of Monica in my life,
  A little bit of Erica by my side.
  A little bit of Rita’s all I need,
  A little bit of Tina’s all I see.
  , etc.

  …Tyle szczęść, ilu szczęśliwców. Co najmniej…

  😎

 34. basia Says:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13069152,Warszawa_pod_sniegiem___Warunki_drogowe_sa_trudne_.html#BoxSlotIIMT#BoxWiadTxt

  „Polska zasypana śniegiem” – wieści tytuł (choć już w linku jest „Warszawa pod śniegiem” – bardziej adekwatnie ;))… za oknem zaś jest… coraz mniej tego szaro-czarnego, co spadło ileś tam dni a może i tygodni temu — słowem szaro buro i ponuro + dwa stopnie C… 🙄

 35. nietoperek Says:

  w nocy im napadało… 10 cm 😆

  😆

 36. TesTeq Says:

  Potwierdzam. W Polsce napadało 10 cm. Jest pięknie i biało.

  A w Krakowie? No cóż – Gospodyni pisze, że jak zwykle! 👿

 37. pak4 Says:

  @TesTeq:
  Nie wiedziałem, że Gorzelikowi się udało i już jesteśmy autonomią 😛 Z Tuskiem nie wynegocjował, za to z panią Aurą mu się udało 😀 I że pani Aura nawet nam Kraków przyłączyła 😉 😀

  PS.
  Sytuacja za oknem wygląda wczesnowiosennie: brązowo-zielono, niemal bez bieli.

 38. basia Says:

  Widzę też, że uprzątnięcie owych 10 cm z dróg zajmie in (zajęło?) 4 godziny – to dopiero muszą być wysokie standardy zimowego utrzymania… w tej stolicy… Nie do utrzymania gdzie indziej, i nie tylko w górach… 😀

  I że niby co – Miasto Kraków Wolne „jak zwykle 👿 ” i na dobitkę przyłączone do Śląska? 😮 —

  — O 💡 to niech choć wolne i zakorkowane* zaaplikuje o dotację-(re)kompensację:
  …Wydało na dekoracje świąteczne niecałe 200K — w zeszłym roku ponad 900K (tak to jest musieć drastycznie zreformować popuszczanie pasa! :twisted:)… zaczem aplikujemy pokornie żeby jakieś kuszyn… choinka w Najgłówniejszym taka mała, aż łezki się sopelkują (choć Pani Aura taka, jak powiedziano)… 😥 — więc żeby chociaż sylwester nam minął super-wystrzałowo… :bang: …jak się już ten cały świat skończy i od nowa zacznie… 😎
  _____________
  *lokalne radio zapowiada właśnie, że da „kojące” wiadomości drogowe… a potem przez minutę wylicza (tempem pepeszy) rejony gdzie są korki… 😀

 39. pak4 Says:

  @Basia:
  O przyłączeniu do Śląska to ja tylko wnioskuje z notek o ‚zasypaniu całej Polski’… Bo przecież, jak dotąd zasypywanie szło kiepsko i nikogo do niczego nie przyłączyło… A tu Pani Aura w akcji i :bang: …

  PS.
  Może dlatego, że pepesza to góra 1000 strzałów na minutę (i to w teorii tylko), a taki M134 dochodzi do 6000 😛

 40. basia Says:

  Hi, hi, Macierz apeluje, wierne syny Macierzy wykonują… – tomisie podoba! 🙄

  Tu na razie nic nie zasypało ani nawet nie dosypało na tyle, żeby było pięknie i biało jak u Maestra. Choć w nocy miało… (wieszczyli spece od Pani Aury)… 😀

  Nb, co do adremu – wczoraj (pepeszowcy) mówili, że oddanie obu kierunków odcinka Bochnia-Brzesko możliwe nawet przed świątami – trzeba tylko 2 (dwóch) dni suchej nawierzchni, aby pasy zmalować… Pani Auro, daj dwa dni suchego (i trzeci na dosuszenie), pliiiiizzz 😀

 41. TesTeq Says:

  Pasy? Wszak je skryje błoto!
  Niech postawią radarfoto!
  Przekroczenia niech uwieczni
  Wtedy cali i bezpieczni
  Będziem w święta i wesela –
  Skończy szaleć A Cappella;
  Zacznie się przemieszczać w chórze –
  Trochę wolniej, trochę dłużej…

 42. basia Says:

  Wolniej już było 😛

  Teraz to możemy nawet przemianować Wolne Miasto Kraków na Szybkie Miasto Kraków… zwłaszcza możemy ci, co po nim chodzimy pieszo – nie stojąc przez to w korkach… 😀

  (I obwodnice mamy… prawie — wczoraj pepeszowcy – ci sami – mówili, że nawet na brakującą część S7 (pn-wsch) jest już wszystko oprócz pieniędzy… 🙄

  …A znów taki Nowy Sącz to ma super-fajnie — obwodnica północna (pn-wsch) robiona przez miasto czyli prezydenta (PiS) ma zaklepane warunki środowiskowe (mieszkańcy… może i zwierzątka :roll:) ale nima piniędzy… Zaś obwodnica zachodnia, realizowana przez województwo czyli PO ma piniądze (no, śmiałaby nie mieć :twisted:) ale nie ma pełnej zgody ‚terenu’… Obie, zwł. ta północna b.b.b potrzebne i opóźnione o kilka pięciolatek… Ratusz mówi, żeby wojewoda przesunął kasę ale tamten – no way… Przejeżdżałam przez wąskie gardła NS – np. w pogodne poniedziałkowe popołudnie 23 lipca ’12… nnnno, przynajmniej można dokumentnie popodziwiać urodę i ostatnie skokowe pięknienie i nowocześnienie jego… :cool:)

 43. wolny Says:

  Wolne miasta sprzyjają wolnomyślicielstwu.
  Szybkie – szybkomyślicielstwu.
  Czy na odwrót?

  Basiu, Basiu, Baś – pozdrawiam z zakorkowanego Budapesztu.:)

 44. basia Says:

  Voila – w dom wracam, radio lokalne nastrajam – i od razu w nastrój euforyczny się wkręcam: drogowcy pasy malują, na piątek mi kompletną autostradę (Bo-Brze) obiecują… — pojadę później nieco, lecz piątek tuż po końcu świata albo nawet w trakcie* – to brzmi nieźle, nesepa?… 😀

  Wolny, witam Cię serdecznie! 🙂
  I dziękuję za pozdrowienia! 🙂

  Co do wolno- i szybkomyślicielstwa – wszystko zależy od bazy: masz ją zapewnioną to sobie możesz nadbudowę dowolnie realizować (towarzysze Marks, Lenin i ich pobyty w Londku (Zdr.) są tu znamienną ilustracją)… Lecz gdy musisz sobie w jakimś momencie twej historii osobniczej ową bazę zapewnić — wówczas tak się rozpędzisz, wkręcisz na obroty, że potem już nie tylko szybkomyślicielstwo, ale i przyzwoicie szybkie działanie… ci nieuchronnie pisane 😉 😀

  _______
  *a na Jóżefińskiej (gdzie nb jest pewna znacząca szkoła muzyczna) zmalowano właśnie (i odsłonięto przed minutami) Mural Na Koniec Świata – inspirowany oryginalną inskrypcją Majów „w temacie” – http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/MJAK-92UJ44 …lecz to jest malarstwo znaków pionowych a nie poziomych – zatem nieco łatwiejsze do skompletowania w warunkach malarsko-ekstremalnych 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: